طراحی سایت

طراحی واکنشگرا Responsive چیست؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

طراحی واکنشگرا Responsive به معنای ان است که وب سایت شما نحوه نمابش مطالب و محتوا را انواع گجت های موجود همانند تبلت و موبایل و .. هماهنگ نماید . امروزه این نوع طراحی از پایه های طراحی سایت میباشد .در حقیقت با گسترش استفاده از وب موبایل نیاز به طراحی وب سایت واکنش گرا (Responsive) خود نمایی کرد . امروزه بیشتر بازدید کنندگان نیازمند دریافت سریع اطلاعات از وب سایت شما میباشند لذا در اغلب مواقع وب سایت های شما را با تبلت و موبایل بررسی میکنند .

رزولیشن صفحات تبلت و موبایل کمتر از مونیتور رومیزی میباشد لذا حتما شما هم تجربه بازدید از سایت ها با تلفن همراه خود را داشته اید و مجبور بوده است که قسمتی از صفحه را زوم کنید و یا برای مرور صفحات وب سایت با مشکل مواجه بوده اید ام در طراحی واکنشگرا خود وب سایت نحوه نمایش خود را با نمایشگر دستگاه شما هماهنگ میکند که تجربه متفاوتی را برای شما فرآهم مینماید. برای آنکه طراحی واکنشگرا را بهتر درک نماید کافی است همین سایت را با تلفن همراه خود مرور نمایید.

اهمیت طراحی سایت با شیوه واکنش گرا در چیست؟

در سال 2014 شرکت گوگل اعلام نمود به وب سایت هایی که از تکنولوژی واکنش گرا برای طراحی سایت های خود استفاده میکنند امتیاز بیشتری میدهد . همچنین شیوه این نوع طراحی به نحوی است که موتورهای جستجو صفحات وب سایت را راحت تر و بیشتر ثبت میکنند چرا که برای ربات های موتورهای قابل فهم تر است .

لذا استفاده از طراحی واکنش گرا در وب سایت علاوه بر انکه مخاطبین بیشتری را جذب میکند در ارتقا رتبه سایت در موتورهای جستجو نقش بسازیی دارد .

 

طراحی واکنشگرا Responsive چیست؟