لیست اخبار و رویدادها

اعلام شیوه درخواست کانال‌های تلگرام برای ثبت در پیام‌رسان‌های داخلی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سال گذشته برای احراز هویت کانال‌های تلگرامی با بیش از پنج هزار کاربر همچنین استفاده مفید از شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی و ممانعت از کلاهبرداری و اشاعه ناهنجاری‌های اجتماعی، طرح ارائه کد شامد به این کانال‌ها را آغاز کرد.

اواسط سال گذشته سید مرتضی موسویان؛ رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال خبر از دریافت شناسنامه الکترونیکی محتوای دیجیتال «شامد» برای ۴۰ درصد از هفت‌ هزار و ۵۰۰ کانال تلگرامی داد.

تا آن زمان سه هزار کانال حاضر شده‌اند برای احراز هویتشان، این کد را دریافت کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، معاونت فرهنگ‌سازی و توسعه کسب‌ و کارهای مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال طی اطلاعیه‌ای خطاب به مدیران کانال‌های شامددار تلگرام گفته است: «طبق اعلام قبلی مسئولان مرکز ملی فضای مجازی کشور و این مرکز، یکی از دغدغه‌های بسیار مهم این مرکز در فرآیند رفع انحصار تلگرام و کوچ به پیام‌رسان‌های داخلی، حفظ برند کانال‌های شامددار در پیام‌رسان‌های داخلی است. طبق اعلام‌نظر کارشناسان مرکز ملی فضای مجازی کشور و معاونت امور رسانه‌های دیجیتال مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، لازم است مدیران کانال‌های تلگرام به‌منظور صیانت از حقوق مادی و معنوی نام کانال خود، به پیام‌رسان‌های داخلی مهاجرت کرده و نام پیام‌رسان یا پیام‌رسان‌های مورد درخواست خود را در پنل کاربری خویش اعلام کنند.»

در صورت عدم ثبت درخواست حفظ برند کانال‌های شامددار در پیام‌رسان‌های داخلی، مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امکان حمایت از برند کانال‌های شامددار تلگرام را در پیام‌رسان‌های داخلی از دست خواهد داد.

بر این اساس http://site.samandehi.ir/Dashboard/AddTicket.aspx برای متقاضیان مهاجرت به پیام‌رسان‌های داخلی در نظر گرفته شده که باید درخواست‌شان را در پنل مربوط به خود تیکت بزنند.