لیست اخبار و رویدادها

کاربران اینستاگرام می‌توانند کپی داده‌هایشان را دانلود کنند

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

تا امروز درباره نقشه‌های اینستاگرام برای ایجاد ابزاری که بتواند داده‌ها و اطلاعات را انتقال بدهد، خبرهای غیررسمی منتشر شده بود. این ابزار برای تطابق بیشتر با قانون جدید محافظت از داده‌های انگلستان برنامه‌ریزی شده است. این اپلیکیشن می‌خواهد با استفاده از این ابزار جدید به کاربرانش این امکان را بدهد که یک نسخه کپی از هر آنچه روی سرویس‌ اشتراک عکس اینستاگرام گذاشته‌اند برای خودشان تهیه کنند. این ابزار در حال حاضر روی صاحب کمپانی اپلیکیشن یعنی فیس‌بوک در دسترس است. وقتی آدرس ایمیل‌تان را وارد می‌کنید اینستاگرام برای شما پیغامی به این مضمون می‌فرستد که: «به فایل عکس‌ها، کامنت‌ها، اطلاعات پروفایل و غیره لینک شده‌اید».

وب‌سایت از شما می‌خواهد در فرمی هویت‌تان را احراز کنید. با ورود رمز عبور اینستاگرام به صورت دستی می‌توانید به داده‌هایتان دست پیدا کنید. وقتی دکمه ثبت را فشار دهید پیغامی به این مضمون برایتان می‌آید که: «ما شروع به جمع‌آوری فایلی کرده‌ایم شامل همه چیزهایی که شما در اینستاگرام به اشتراک گذاشته‌اید و لینک آن را به آدرس ایمیل‌تان خواهیم فرستاد. جمع‌آوری این داده‌ها ۴۸ ساعت طول می‌کشد و بعد برایتان ارسال خواهد شد.»

طبق گزارش‌ها شما می‌توانید از طریق تنظیمات حریم خصوصی اپلیکیشن هم به ابزار دانلود اطلاعات دست پیدا کنید. در حالی که بنظر می‌رسد امکان دسترسی به دانلود داده‌ها بیشتر به کار کاربرانی می‌آید که می‌خواهند از اینستاگرام خداحافظی کنند اما احتمالا بقیه هم خوشحال می‌شوند که کپی از اطلاعات‌شان را محض احتیاط داشته باشند.