لیست اخبار و رویدادها

پارلمان اروپا شرکت گوگل را ۲.۷ میلیارد دلار جریمه کرد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

در راستای فشارهای پارلمان اروپا بر گوگل، این نهاد قانونی از گوگل خواسته تا سرویس‌های جستجوی عمومی و تخصصی خود را از یکدیگر تفکیک کند. تقریبا یک سال پیش، پارلمان اروپا شرکت گوگل را به دلیل نقض قوانین این اتحاد یه،۲.۷ میلیارد دلار جریمه کرد. این جریمه به دلیل اولویت دادن به لینک‌های خرید مربوط به این شرکت و پایین نگه‌داشتن جایگاه سایت‌های رقیب در هنگام جستجو بود. در جواب حکم صادر شده، گوگل اعلام کرد که برای تعیین جایگاه لینک‌ها، یک رویکرد مبتنی بر مزایده را عملی خواهد کرد. با این وجود، به نظر می‌رسد که این اقدام گوگل برای پارلمان اروپا چندان راضی‌کننده نبوده است.

در روز پنجشنبه، پارلمان اروپا از گوگل خواست که تغییرات زیادی را در نحوه‌ی کسب‌وکار خود ایجاد کند. بر اساس خبرهای دریافتی، پارلمان از این شرکت می‌خواهد نتیجه‌ی جستجوهای عمومی را از فعالیت‌های تجاری جدا کند. به نظر پارلمان اروپا، رویکرد مزایده‌محور گوگل کافی نیست و این نهاد خواستار اقدامات جدی‌تری شده است. البته چنین خواسته‌ای فعلا در حد یک پیشنهاد است و جنبه‌ی قانونی و اجباری ندارد، اما همین توصیه هم نشان‌دهنده‌ی افزایش نگرانی‌های پیرامون این شرکت در اروپا است.

در حال حاضر، پارلمان اروپا دو پرونده‌ی باز علیه اندروید و سیستم تبلیغات این شرکت را در دست دارد اما رسیدگی به این پرونده احتمالا سال‌ها به طول می‌انجامد.

برچسب‌ها: