لیست اخبار و رویدادها

اپل تلاش می‌کند پنل‌های OLED سامسونگ را ۱۰٪ ارزان‌تر بخرد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

بر اساس گزارش‌ها، اپل به دنبال گرفتن تخفیف برای خرید پنل اولد از شرکت سامسونگ است. آیفون X اولین محصول شرکت اپل بود که از نمایشگر اولد بهره می‌برد؛ محصولی که فروش آن پایین‌تر از حد انتظار بود و به همین خاطر اپل ناچار شد تولید آن را ۵۰ درصد کاهش دهد. یکی از مهم‌ترین عوامل این استقبال کم، قیمت بالای این گوشی بود.

با توجه به این موضوع، اپل با گرفتن تخفیف ۱۰ درصدی برای پنل‌های اولد سامسونگ، امیدوار است بتواند قیمت نهایی گجت‌های جدید خود را کاهش دهد. از آنجایی که تقریبا یک‌سوم از هزینه‌ی تولید آیفون X صرف نمایشگر اولد می‌شود، اپل با گرفتن تخفیف ۱۰ دلاری روی هر پنل می‌خواهد هزینه‌ی هر نمایشگر را به ۱۰۰ دلار برساند. حتی اگر سامسونگ با این تخفیف موافقت کند، باز هم سود سرشاری روانه‌ی جیب این غول کره‌ای می‌شود؛ زیرا بر اساس گزارش‌ها، اپل خواستار خرید نمایشگر اولد برای ۱۰۰ میلیون گوشی است. ۲۵ میلیون عدد  از این پنل‌ها برای آیفون X فعلی است و ۷۵ میلیون باقی‌مانده متعلق به گجت‌های سال ۲۰۱۸ اپل خواهد بود.

اپل در ابتدا برای خرید پنل‌های اولد به دنبال مذاکره با دیگر شرکت‌ها بود تا بتواند سامسونگ را برای پایین آوردن قیمت‌ها تحت فشار بگذارد. اما بر اساس جدیدترین گزارش‌ها، کیفیت پنل‌های اولد ال‌جی و دیگر شرکت‌ها مطابق انتظارات اپل نبوده و به همین خاطر اپل به ناچار باید تمام پنل‌های اولد موردنیاز خود را از سامسونگ بخرد. با توجه به این شرایط، احتمالا سامسونگ با تخفیف موافقت نخواهد کرد. در این زمینه باید به گزارش جدیدی اشاره کنیم که بر اساس آن، سامسونگ به اپل پیشنهاد استفاده از پنل‌های Y-Octa را داده، پنل‌هایی که سری گوشی‌های گلکسی اس ۹ از آن بهره می‌برند و در مقایسه با پنل‌های موردنظر اپل، بسیار ارزان‌تر هستند.