لیست اخبار و رویدادها

Previous Next

بخش سرفیس، بازی و لینکد‌ین مایکروسافت سود می‌دهند

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

مایکروسافت به تازگی گزارش مالی سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ خودش را منتشر کرد. این شرکت در سه ماه اول سال ۲۰۱۸ ۲۹٫۸ میلیارد دلار درآمد داشته است که ۷٫۴ میلیارد دلار آن سود خالص بوده است. این آمار نشان می‌دهد که مایکروسافت نسبت به سال گذشته در همین موقع ۱۶ درصد افزایش درآمد داشته است.

در این آمار گفته شده که سرویس‌های ابری مایکروسافت سود بسیار زیادی به همراه داشته‌اند و همچنین سرویس‌های دیگری مثل لینکدین و سرفیس هم به سوددهی رسیده‌اند که این موضوع نشان می‌دهد که این بخش‌ها هم موفق بوده‌اند.

مایکروسافت در حال حاضر بیش از ۱۳۵ میلیون دستگاه فعال با آفیس ۳۶۵ دارد و آفیس ۳۶۵ هم بیش از ۳۰٫۶ میلیون کاربر فعال دارد. بخش سرفیس این شرکت در مقایسه با سه ماهه گذشته ۳۲ درصد افزایش درآمد داشته و این بخش توانسته میلیاردها دلار درآمد برای این مایکروسافت داشته باشد.

در گزارش مالی جدید مایکرسافت به بخش ایکس‌باکس و بخش بازی هم اشاره شده است. در این اطلاعات گفته شده بخش نرم‌افزاری ایکس‌باکس ۲۴ درصد افزایش درآمد داشته و میزان کاربران شبکه ایکس‌باکس لایو به ۵۹ میلیون نفر رسیده است. این آمار هم ۱۳ درصد افزایش در مقایسه با سال گذشته را نشان می‌دهند. البته مایکروسافت اعلام نکرد که چه مقدار کنسول ایکس‌باکس وان فروخته، اما آمار نشان می‌دهد که بخش بازی این شرکت با سوددهی همراه بوده است.

براساس اطلاعات منتشر شده لینکدین هم توانسته ۱٫۳ میلیارد دلار درامد داشته باشد. درآمد این بخش هم ۱۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.