لیست اخبار و رویدادها

هوش مصنوعی برای شناسایی جرایم مربوط به باندهای تبهکار استفاده خواهد شد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

محققان برای کمک به پلیس در حال تلاش برای استفاده از هوش مصنوعی در راستای کشف جرایم مرتبط با باندهای تبهکاری هستند. جفری برانتینگام، استادیار دانشگاه کالیفرنیا و پیشگام در زمینه علم پیشگیری جنایی، پیش از این تحقیقاتی انجام داد که نتایج آن نشان‌دهنده‌ی توانایی شبکه عصبی در پیش‌بینی ارتباط جنایت‌ها با باندهای تبهکاری بود. گروه تحت نظر برانتینگام در مقاله‌ی خود نوشته‌اند که هدف نهایی آن‌ها دسته‌بندی جرائم بر اساس باندهای تبهکاری است. هوش مصنوعی کمک می‌کند تا این ارتباط، حتی در مواردی که بخش‌های مهمی از اطلاعات مربوط به آن از بین رفته یا در دسترس نیست کشف شود. این گروه در حال تدوین تئوری‌هایی بر اساس یادگیری آنی هوش مصنوعی برای مبارزه با باندهای تبهکاری و گروه‌های افراط‌گرا هستند.

هزینه‌ی این تحقیقات بالغ بر ۱.۲ میلیون دلار عنوان شده که دولت فدرال و وزارت دفاع ایالات متحده آن را متقبل شده‌اند. طبق قوانین ایالات متحده هنگامی که پلیس یک نفر را به عنوان یک عضو باند تبهکاری تشخیص می‌دهد، مجازات زندان طولانی‌تر، اتهامات بیشتر و ممنوعیت ورود به حوزه های خاص یا ارتباط با بعضی افراد با سوابق جنایی در انتظار او خواهد بود.

طبق پیش‌بینی‌ها قرار است به زودی در سراسر ایالات متحده فن‌آوری‌های پیشرفته برای کشف باندهای تبهکاری و افراد مرتبط با آن‌ها مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان مثال، مدارس ابتدایی در نیومکزیکو با استفاده از سیستم شناسایی چهره از ورود افراد مظنون به ارتباط با باند‌های تبهکاری به مدرسه جلوگیری می‌کنند و در گوشه‌ای دیگر از ایالات متحده، پلیس شیکاگو با استفاده از هوش مصنوعی احتمال حضور و امکان وجود خطر مربوط به هر فرد با سابقه‌ی جنایی را در هر نقطه از شهر پیش‌بینی می‌کند.

جفری برانتینگام در اقدامی جالب‌تر اقدام به تاسیس یک شرکت خصوصی وابسته به پلیس کالیفرنیا به نام PredPol کرده است که در آن از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی هرگونه جرم احتمالی به طور کلی استفاده می شود.

برچسب‌ها: