لیست اخبار و رویدادها

شریک موسس واتساپ این شرکت را ترک می‌کند

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

رسانه‌های خارجی از استعفای یکی از موسسان واتساپ خبر داده‌اند. هنوز دلیل ترک «جان کوم» (Jan Koum) از این شرکت به طور رسمی اعلام نشده اما گمانه می‌رود رسوایی‌های اخیر فیسبوک از مهم‌ترین دلایل ترک شریک موسس واتساپ از فیسبوک است.

این چند وقت اخیر فیسبوک درگیر حاشیه‌های مختلفی شده است. سه هفته پیش مارک زاکربرگ به عنوان بنیان‌گذار فیسبوک در مجلس سنای ایالات متحده آمریکا حضور پیدا کرد و در برابر نمایندگان این مجلس درباره‌ی لو رفتن اطلاعات بیش از هشتاد میلیون کاربر این شبکه اجتماعی توضیحاتی ارائه داد. با درنظر گرفتن این رسوایی‌ها و مالکیت واتساپ توسط فیسبوک، کوم تصمیم گرفته این شرکت را ترک کند.

کوم درراستای برنامه‌ی استعفای خود گفته: حدود یک دهه از راه‌اندازی واتساپ توسط من و بریان می‌گذرد. در طول این مسیر، سفر هیجان‌انگیزی با بهترین افراد داشتیم ولی الآن زمان رفتنم فرا رسیده تا در مسیر خودم ادامه دهم. برایم کار کردن با تیم بسیار کوچک ارزشمند بود. جالب است می‌بینم یک اپلیکیشن چقدر می‌تواند در کانون توجهات باشد و سهم قابل توجهی از مردم جهان از آن استفاده می‌کنند. مارک زاکربرگ در جواب پست جان نوشت برای کار کردن از نزدیک با تو دلم تنگ خواهد شد. من شخصا بابت هرکاری که برای کمک به اتصال جهان انجام دادی از تو سپاس‌گزارم. هم‌چنین ممنونم بابت هر آن چه که من یاد دادی.

واتساپ یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های دنیاست. سرویس این پیام‌رسان اولین بار در سال ۲۰۰۹ یعنی ۹ سال پیش راه‌اندازی شد. شما نظرتان درمورد واتساپ و امکانات این پیام‌رسان چیست؟

برچسب‌ها: ,