لیست اخبار و رویدادها

اپل مشکل میکروفون آیفون ۷ و ۷ پلاس را تایید کرد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

شرکت اپل رسما تایید کرد که در iOS 11.3 و نخسه‌های جدیدتر، تعداد کمی از گوشی‌های آیفون ۷ و ۷ پلاس به یک مشکل نسبتا جدی دچار شده‌اند. در یعضی از موارد دیده شده میکروفون این دو مدل آیفون هنگام برقراری تماس از کار می‌افتد. در نتیجه کاربر نمی‌تواند با مخاطب پشت تلفن صحبت کند.

مشکل میکروفون گوشی‌های اپل اساسا موضوع جدیدی نیست. در ماه‌های اخیر بعضی از کاربران ردیت و توییتر از مشکل مشابه در میکروفون آیفون‌های خود خبر داده بودند. حالا به نظر می‌رسد بازتاب مشکل آیفون‌های ۷ و ۷ پلاس در نسخه‌های جدید iOS بیشتر شده و به دنبال همین مشکلات شرکت اپل رسما این موضوع را تایید کرده و برای حل آن راه‌حل‌هایی ترتیب داده است.

بر اساس این گزارش‌ها، میکروفون بعضی از گوشی‌های آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس هنگام برقراری تماس صوتی و تصویری از کار می‌افتد. هم‌چنین گفته شده در میان همین افراد، مشکل دیگری هم بعضا به چشم می‌خورد؛ این که دکمه اسپیکر هنگام تماس غیرفعال می‌شود و کاربر نمی‌تواند صدای مخاطب را از طریق بلندگوها پخش کند. اپل به منظور حل مشکل میکروفون گوشی‌های آیفون از تیم پشتیبانی خود خواسته تا این راه‌حل‌ها را به کاربران پیشنهاد دهند: در گام نخست تمام دستگاه‌های جفت شده با بلوتوث آیفون را خاموش یا unpair کنند.

اگر این راه‌حل کارساز نبود، تیم پشتیبانی از طریق عیب‌یابی، مشکل صوتی گوشی را برطرف می‌کنند؛ بدین شکل که اگر آیفون نیاز به تعمیر داشته باشد، پیامی مبتنی بر accessory not supported یا device could not detect dock روی صفحه نمایش آیفون نشان داده می‌شود. به محض به نمایش درآمد این پیام، تیم پشتیبانی تکنولوژی اپل می‌توانند مشکل میکروفون آیفون را برطرف سازند. اپل برای حل این مشکل استثنا قائل شده و به گوشی‌هایی که از بازه زمانی وارانتی هم خارج شده باشند را هم سرویس رائه می‌دهد.

هنوز مشخص نشده این مشکل مربوط به بخش نرم‌افزاری گوشی است یا سخت‌افزاری. احتمالا تصورش سخت باشد که آیفون داشته باشید اما از حرف زدن و برقراری یک مکالمه ساده محروم شوید! این مشکل اخیر تعداد کمی از صاحبان گوشی‌های آیفون و آیفون ۷ پلاس است. حال باید ببینیم تیم پشتیبانی اپل در حل مشکل میکروفون آیفون‌ها چقدر موفق می‌شود؟