لیست اخبار و رویدادها

توانایی‌های گوگل اسیستنت در سیستم‌عامل Wear OS افزایش می‌یابد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

سیستم‌عامل Wear OS، پلتفرمی برای ساعت هوشمند است که از طرف گوگل ارائه می‌شود. حالا این سیستم‌عامل به لطف دریافت چندین به‌روزرسانی مهم، توانایی‌های بیشتری در رابطه با گوگل اسیستنت پیدا می‌کند.

یکی از این ویژگی‌های جدید، قابلیت پیشنهادهای هوشمند است. این یعنی وقتی کاربر از گوگل اسیستنت ساعت هوشمند خود سوالی می‌پرسد، این هوش مصنوعی در ادامه سوالات مربوط به همان موضوع را هم مطرح می‌کند. به‌عنوان مثال اگر کاربر از این دستیار صوتی در مورد آب‌وهوای آن روز بپرسد، گوگل اسیستنت علاوه بر ارائه‌ی جواب، سوالات مرتبطی، مانند آب‌وهوای فردا، مطرح می‌کند و کاربر با ضربه بر این سوالات، می‌تواند به جواب آن‌ها برسد.

علاوه بر این، اگر کاربر از این دستیار صوتی در مورد برنامه‌های روز خود بپرسد، جواب را از طریق اسپیکر ساعت یا هدفون‌های بلوتوثی دریافت می‌کند. قبلا، چنین جواب‌هایی فقط بر نمایشگر ساعت هوشمند به نمایش درمی‌آمدند. درنهایت، گوگل اعلام کرده که تمام ساعت‌های مبتنی بر Wear OS، می‌توانند از قابلیت‌های گوگل اسیستنت که از جانب دیگر توسعه‌دهندگان ایجاد شده‌اند، بهره ببرند. چنین قابلیت‌هایی می‌تواند به سادگی پیدا کردن یک عکس خاص از گوگل فوتوز باشد یا درخواست ارائه‌ی راه‌حل برای سردرد. چنین مشخصه‌ای یعنی دارندگان این ساعت‌ها می‌توانند بدون نیاز به استفاده از گوشی خود، از قابلیت‌های متنوع این هوش مصنوعی استفاده کنند.

گوگل می‌گوید این قابلیت‌های جدید در طی روزهای آینده روانه‌ی ساعت‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌­عامل Wear OS می‌شوند.