لیست اخبار و رویدادها

اینستاگرام قابلیت پرداخت درون برنامه‌ای را اضافه می‌کند

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

شبکه اجتماعی اینستاگرام اخیرا ویژگی پرداخت درون برنامه‌ای را به صورت آزمایشی و بی سروصدا به اپلیکیشن خود اضافه کرد. خبر این اتفاق را که تنها برای برخی از کاربران اینستاگرام فعال شده، وب‌سایت خبری TechCrunch روز گذشته منتشر کرد. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد اطلاعات یک کارت اعتباری و یک گذرواژه برای امنیت اطلاعات کارت را به اطلاعات حساب کاربری خود اضافه کنند. پس از ورود این اطلاعات، کاربران می‌توانند از خدمات جدیدی که اینستاگرام در اختیار آن‌ها قرار داده با توجه به قیمت‌های مشخص شده استفاده کنند. در حال حاضر کاربرانی که این ویژگی برای آن‌ها فعال شده می‌توانند از خدماتی مانند رزرو رستوران از طریق اپلیکیشن‌های دیگر بهره ببرند.

اینستاگرام تایید کرده که کاربران می‌توانند سرویس‌های گوناگون از تعداد مشخصی شرکت را از این طریق رزرو کرده و از آن‌ها استفاده کنند. به نظر می‌رسد این ویژگی پرداخت درون برنامه‌ای ادامه‌ی برنامه‌های سال گذشته‌ی این سرویس انتشار عکس و ویدیوی آنلاین است که توانایی رزرو سرویس‌های مختلف را به پروفایل‌های تجاری می‌داد. با وجودی که این ویژگی پیشتر و در ماه مارچ گذشته معرفی شده بود، اکنون تنها برای برخی کاربران فعال شده و زمان مشخصی برای فعال‌سازی عمومی آن اعلام نشده است. گرچه قبلا این ویژگی برای برخی کاربران تجاری راه‌اندازی شده بود، اما رفتار اینستاگرام به گونه‌ایست که قبلا این اتفاق نیفتاده و تازه مرحله‌ی آزمایشی آن آغاز شده است.

به توجه به میزان بالای کسب‌وکار، درآمد و تراکنش‌های مالی که در چند سال اخیر با تکیه بر این شبکه اجتماعی به وجود آمده است، این ویژگی در صورت همه‌گیر شدن می‌تواند به افراد زیادی مانند اینفلوئنسرها و صاحبان کسب‌وکارهای خرد کمک کند تا دریافت و پرداخت‌های مالی خود را به صورتی امن‌تر و ساده‌تر و در بستر اینستاگرام انجام دهند.

برچسب‌ها: