لیست اخبار و رویدادها

دروازه‌بان حریف ایران رکورد کریس رونالدو را شکست

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ستاره تیم ملی اسپانیا در آستانه جام جهانی روسیه یک فصل فوق‌العاده دیگر را سپری کرد. داوید دخیا دروازه بان منچستر یونایتد که تیمش در این فصل عملکرد نسبتا خوبی داشت و شانس اصلی کسب مقام دوم به شمار می رود، جایزه بهترین بازیکن فصل از نگاه هوادارن را به دست آورد.

این دروازه بان که در جام جهانی با پیراهن شماره ۱ اسپانیا مقابل تیم ملی ایران به میدان خواهد رفت، برای چهارمین بار در ۷ فصل حضور در الدترافورد این جایزه را تصاحب کرد. دخیا با این جایزه رکورد کریستیانو رونالدو در تعداد عناوین بهترین بازیکن سال از نگاه هواداران در تاریخ باشگاه منچستر یونایتد را شکست.

داوید دخیا تنها بازیکن منچستریونایتد است که در تمام ۳۵ بازی این فصل برای تیمش به میدان رفته است. او در این ۳۵ بازی، ۱۷ بار موفق به بسته نگه داشتن دروازه‌اش شد و با پشت سرگذاشتن اندرسون گلر برزیلی تیم منچستریونایتد، جایزه دستکش طلایی این فصل را هم تصاحب کرد. این اولین بار است که داوید دخیا جایزه دستکش طلایی را که به صاحب بیشترین تعداد کلین شیت در یک فصل لیگ برتر اهدا می شود تصاحب می کند.

دخیا بعد از تصاحب این جایزه که به نام سرمربی افسانه‌ای این تیم نامگذاری شده گفت:” فوق‌العاده است. نمی‌توانم حسی که به یونایتد دارم را با کلمات بیان کنم. این که برای باشگاهی با این تاریخچه و این هوادارها بازی می‌کنم فوق‌العاده است. وقتی به اینجا آمدم اوضاع کمی سخت بود اما من به خودم ایمان داشتم. سخت کار کردم و حالا به جایی که باید برسم رسیدم. انتظار نداشتم امسال هم این جایزه را ببرم. ۴ بار بهترین بازیکن فصل از نگاه هواداران شده‌ام و این باورکردنی نیست. از همه تشکر می‌کنم و این جایزه را به همه هم‌تیمی‌هایم تقدیم می‌کنم.”

هفته گذشته ژوزه مورینیو سرمربی منچستریونایتد اعلام کرد داوید دخیا در تابستان پیش رو در این تیم می‌ماند و تیم‌های دیگر هیچ شانسی برای جذب شماره  ۱ یونایتد ندارند. انتظار می‌رفت رئال مادرید که دست کم سه فصل برای جذب این بازیکن تلاش علنی کرد امسال او را جانشین کیلور ناواس کند اما درخشش فوق‌العاده این دروازه بان باتجربه در لیگ قهرمانان و همچنین اظهار نظر مورینیو این انتقال را منتفی کرده است.