لیست اخبار و رویدادها

بزرگترین رقیب ایران در جام جهانی روسیه درگیر بحران مهاجم شده است

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

قوی‌ترین حریف تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی روسیه چند هفته مانده به پایان مهلت اعلام اسامی نهایی هنوز درگیر انتخاب مهاجم نوک است.

لوپتگی سرمربی اسپانیا که یکی از کامل‌ترین ترکیب‌های دنیا را در اختیار دارد هنوز برای انتخاب جلوترین بازیکن تیمش دچار تردید است. او احتمالا از بین دیگو کاستا مهاجم باتجربه اتلتیکو مادرید و آلوارو موراتا مهاجم چلسی یک نفر را در نوک خط حمله تیمش قرار خواهد داد اما هردوی این بازیکن‌ها فصل خوبی نداشته اند.

بازگشت دیگو کاستا به اتلتیتکو مادرید چندان درخشان نبود. این بازیکن ۳۰ ساله هرچند ۱۶ گل در ۱۷ بازی این فصل تیمش زده اما همواره انتخاب دوم دیگو سیمئونه سرمربی تیمش به شمار می‌رود.

آلوارو موراتا جانشین کاستا در چلسی هم در مقطع پایانی فصل دچار بحران شد. این بازیکن ۲۶ ساله بعد از چند مصدومیت مقطعی حتی جای ثابتش در ترکیب تیم آنتونیو کونته را هم از دست داد. موراتا که در ۲۹ بازی لیگ برتر ۲۳ گل و در ۷ بازی لیگ قهرمانان ۴ گل برای آبی‌های لندن زده در بازی‌های مهم این فصل نمایش‌های نسبتا ضعیفی داشته است.

موراتا ممکن است حتی در جام جهانی حاضر هم نباشد. مهاجم چلسی در گفت و گو با مارکا این احتمال را در نمی‌کند:«می‌خواهم در روسیه حضور داشته باشم. نرفتن به روسیه دشوار است اما این احتمال وجود دارد. لذت حضور در لیست تیم ملی بسیار زیاد است اما باید این را در نظر گرفت این احتمال وجود دارد که برای جام جهانی در خانه حضور داشته باشم. می‌دانم فصل خوبی نداشته‌ام. اگر ۳۰ گل به ثمر می‌رساندم می‌توانستم مطمئن باشم که در لیست حضور دارم ‌اما حالا باید برای هر حالتی آماده باشم. هرچند من تا آخرین لحظه برای حضور در روسیه خواهم جنگید.»

کارشناسان فوتبال اسپانیا معتقدند لوپتگی سرمربی اسپانیا ممکن است روش بازی بدون مهاجم مرکزی را که پیش از این هم در تیم ملی اسپانیا به کار گرفته شده، برای جام جهانی روسیه مدنظر داشته باشد. اسپانیا با روش بازی بدون مهاجم مرکزی و با حضور سسک فابرگاس در پست مهاجم کاذب قهرمان رقابت‌های جام ملت‌های اروپا در سال ۲۰۱۲ شد.

تیم ملی اسپانیا در جام جهانی روسیه با تیم های ایران، پرتغال و مراکش همگروه است. تیم ملی فوتبال ایران از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه روز ۳۰ خرداد در ورزشگاه شهر کازان مقابل اسپانیا قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰ به میدان می رود.