لیست اخبار و رویدادها

اطلاعات مهمی از گلکسی S10 و گلکسی X لو رفت

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

سامسونگ، غول کره‌ای دنیای دیجیتال با سرعتی باورنکردنی در حال پیشرفت است. گلکسی نوت ۹ ، پرچمدار فوق‌العاده پیشرفته‌ به صورت غیرمنتظره‌ای در سال جاری رونمایی خواهد شد و از همین حالا با اطمینان می‌توان گفت که سامسونگ ما را به غیر از آن غافلگیر خواهد کرد. به توجه به اطلاعات جدیدی که وبسایت معتبر کره‌ای The Bell منتشر کرده، اکنون می‌دانیم سامسونگ در کنار عرضه‌ی گلکسی نوت ۹ قرار است گلکسی S10 و گوشی کاملا جدید و تاشوی گلکسی X را هم معرفی و روانه‌ی بازار کند. اخبار منتشر شده علاوه بر مدل گوشی‌ها به بعضی از ویژگی‌های سخت‌افزاری آن‌ها هم به صورت محدود اشاره کرده است.

در مورد تاریخ عرضه‌ی گوشی‌ها، اخبار منتشر شده در سایت The Bell از معرفی گوشی گلکسی S10 در ماه ژانویه حکایت می‌کنند. پس از آن گلکسی X هم با یک ماه فاصله در فوریه‌ی ۲۰۱۹ معرفی خواهد شد. با توجه به زمان‌هایی که ذکر شد به نظر می‌رسد نمایشگاه‌های معتبر CES و MWC رویدادهای مناسبی برای معرفی این دو گوشی خبرساز باشند. اما از طرف دیگر انتظار می‌رود سامسونگ در برنامه‌هایی اختصاصی و ویژه که قبل یا بعد از این نمایشگاه‌های معروف برگزار می‌کند محصولاتش را معرفی کند. علاوه بر این می‌توان نتایجه گرفت دلیل معرفی این دو گوشی با فاصله‌ی بسیار کوتاه، اولویت قائل شدن سامسونگ برای گلکسی X نسبت به بزرگترین فروش سالانه‌ی تلفن‌های هوشمند خود است. این اولویت قائل شدن، توجه کارشناسان و علاقمندان دنیای تکنولوژی را به جاه‌طلبی سامسونگ در مورد توانایی‌های انقلابی گوشی تاشوی جدیدش جلب می‌کند.

همانطور که قبلا اشاره شد سایت خبری The Bell تنها به زمان معرفی این محصولات نپرداخته و به توانایی‌های سخت‌افزاری آن‌ها هم اشاره کرده است. این سایت ادعا کرده که گلکسی S10 از یک حسگر اثر انگشت ادغام شده در صفحه‌ی نمایش بهره می‌برد. ادعایی که شایعات بسیاری در مورد استفاده از آن در گلکسی نوت ۹ هم شنیده می‌شود. علاوه بر آن گلکسی S10 از نظر ویژگی‌های امنیتی وارد رقابت با آیفون X شده و از یک اسکنر تشخیص چهره‌ی کاربر بهره خواهد برد.

از سوی دیگر گمانه‌زنی‌ها در مورد گلکسی X می‌گویند که گوشی غافلگیرکننده‌ی سامسونگ حداقل از ۳ صفحه‌ی ۳.۵ اینچی ساخته شده با فناوری OLED بهره می‌برد. شایعات حاکی از آن است که کاربر این گوشی با باز کردن تای آن می‌تواند گوشی تاشوی خود را تبدیل به یک گوشی بزرگتر (تقریبا به اندازه‌ی یک تبلت) و با تا کردن آن، گلکسی X را تبدیل به یکی از کوچکترین گوشی‌های هوشمند موجود کند.