لیست اخبار و رویدادها

نسخه‌ی جدید iOS درگاه لایتنینگ را امن‌تر می‌کند

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

آیفون‌ها به غیر از محبوبیتشان در میان افراد علاقمند به تکنولوژی، همیشه به خاطر قیمتشان یک گوشی محبوب برای دزدها محسوب می‌شوند. اپل هم در تمام سال‌های تولید آیفون تلاش کرد تا دسترسی به اطلاعات گوشی‌های قفل شده از طریق درگاه لایتنینگ و پاک شدن اطلاعات برای افرادی غیر از صاحب گوشی را سخت‌تر کند. البته این دشواری دسترسی به اطلاعات هیچ‌وقت باعث نشد تا از میزان دزدیده شدن این گوشی معروف و گرانقیمت کاسته شود و به همین خاطر تلاش اپل برای سخت‌تر کردن دسترسی به اطلاعات آیفون‌های قفل شده ادامه دارد.

جدیدترین تلاش‌های اپل در این زمینه در نسخه‌ی ۱۱.۴ سیستم عامل iOS ارائه شده که این ویژگی جدید را می‌توان تحت عنوان USB Resrticted Mode مشاهده کرد. در این ویژگی جدید، در صورتی که کاربر به مدت ۷ روز قفل گوشی خود را باز نکند، اتصال لایتنینگ قطع شده و تحت هیچ شرایطی نمی‌توان از طریق درگاه این گوشی به اطلاعات آن دسترسی پیدا کرد. البته این ویژگی جدید تنها به خاطر احتمال دزدیده شدن گوشی‌های ساخت اپل به آن اضافه نشده است. چندی پیش و پس از اختلاف نظر بین شرکت اپل و پلیس ایالات متحده که از این شرکت درخواست کرده بود تا اطلاعات آیفون یک متهم را در اختیار پلیس قرار دهد، این شرکت امریکایی تصمیم گرفت تا امنیت آیفون‌هایی را که بیش از هفت روز از صاحب خود دور شده‌اند را بالاتر ببرد.

با به روز رسانی iOS به نسخه ۱۱.۴ این توانایی در آیفون فعال شده و پس از ۷ روزی عدم ورود به محیط گوشی، امکان اتصال به کامپیوتر از طریق کابل برای دیگران از بین می‌رود و تنها از طریق کابل و درگاه لایتنینگ می‌توان این گوشی هوشمند را شارژ کرد. این ویژگی در نسخه‌ی ۱۱.۴ بتای iOS توسط متخصصین وبسایت امنیتی Elcomsoft بررسی و کارایی آن تایید شد.

بر اساس اخباری که توسط اپل منتشر شده، از این به بعد برای امکان اتصال آیفون به کامپیوتر، کاربر باید حداقل هفته‌ای یک بار با وارد کردن رمز عبور، اثر انگشت یا اسکن چهره، قفل موبایل خود را باز کند.

برچسب‌ها: , ,