لیست اخبار و رویدادها

تیم کوک از استیو جابز به عنوان یک الگو یاد کرد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

تیم کوک مدیرعامل اپل طی یک سخنرانی در جشن فارغ‌التحصیلان دانشگاه دوک از استیو جابز به عنوان یک الگو یاد کرد و از دانشجویان خواست از او چیزهای جدیدی یاد بگیرند.

تیم کوک که خود در دانشگاه دوک مدرک MBA گرفته، در جشن فارغ‌التحصیلی تعدادی از دانشجویان این دانشگاه سخنرانی کرد. مدیرعامل اپل گفت: تا زمانی که مردم به خودشان جرات امتحان کردن چیزهای مختلف را ندهند، چالش‌های بزرگ حل نمی‌شود و پیشرفت صورت نمی‌گیرد. تیم کوک گفت: من خیلی خوش‌شان بودم از کسی که به این باور اعتقاد عمیقی داشت، چیزهای مختلفی یاد بگیرم؛ کسی که می‌دانست تغییر دنیا با نگرش آغاز شد نه طی کردن یک مسیر. او گفت: نگرش استیو جابز این بود که ایده‌های بزرگ همیشه حاصل مخالفت کردن با وضعیت کنونی است.

کوک در این سخنرانی به موضوع حریم شخصی افراد در برابر شرکت‌های تکنولوژی اشاره کرد و گفت: لازم نیست برای این که از تکنولوژی بیشترین بهره را ببرید،  ازحقتان برای داشتن حریم شخصی بگذیرد. پس ما یک مسیر مختلفی را طی می‌کنیم، تا حد امکان کم‌ترین اطلاعات را جمع‌آوری می‌کنیم. چون می‌دانیم اطلاعات به شما تعلق دارد، تلاشمان را برای مواظبت از آن‌ها می‌کنیم و کمال احترام را قائل می‌شویم.

بحث حریم شخصی تنها موضوع مهم سخنرانی تیم کوک نبود. او هم‌چنین درمورد تغییرات آب و هوایی، خشونت با سلاح و نابرابری‌های حاضر در آمریکا صحبت کرد. او در انتها از دانشجویان خواست تا به دنبال راهی برای نترسیدن باشند و گفت: اگر آرزو دارید دنیا را تغییر دهید، باید راه نترسیدن را هم پیدا کنید. نترسیدن یعنی برداشتن اولین قدم. حتی اگر مطمئن نباشید که به کجا ختم می‌شود.

منبع: Mashable