لیست اخبار و رویدادها

نظر مورینیو درباره مسی، رونالدو و حریفان تیم ایران در جام جهانی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

سرمربی پرتغالی منچستریونایتد که سابقه درخشانی در فوتبال باشگاهی دارد پیش از مسابقات جام جهانی در خصوص این مسابقات با هیجان فراوانی صحبت کرد و در حرف‌هایش به حریفان تیم ایران هم اشاره کرد. ژوزه مورینیو اعتقاد دارد با وجود اینکه برزیل و اسپانیا بخت های نخست قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هستند اما حضور لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در تیم های ملی آرژانتین و پرتغال می تواند شانس این تیم ها را برای قهرمانی در این رقابت ها افزایش دهد. او در مصاحبه با وب‌سایت ESPN در این خصوص گفت:

«ساختار تیمی برزیل و تاکتیک تیمی آنها را دوست دارم. برزیل تلفیقی از تاکتیک، تکنیک و بازیکنانی با قدرت بدنی بالا است. آنها تیمی هستند که می‌توانند در خط دفاعی عملکرد خوب و قدرتمندی داشته باشند و گل‌های کمی دریافت کنند. به علاوه آنها در خط حمله نیز قدرت بالایی دارند و حضور بازیکنانی چون ویلیان، نیمار، کوتینیو، ژسوس، فیرمینیو و سایر بازیکنان این تیم را بسیار قدرتمند کرده است.

فکر می‌کنم بدون حضور مسی تیم ملی آرژانتین نمی‌توانست در این مسابقات حضور داشته باشد اما با حضور او حالا تیمش یکی از بخت‌های قهرمانی به حساب می‌آید.»

سرمربی پرتغالی منچستر یونایتد در ادامه در خصوص تیم ملی کشورش نیز افزود:

«پرتغال با حضور رونالدو تیم قابل قبولی است، بدون رونالدو قهرمانی غیر ممکن است اما با حضور او هیچ چیز غیر ممکن نیست.

احساس می‌کنم بخاطر حضور مسی و رونالدو است که تیم‌های ملی آرژانتین و پرتغال در جام جهانی حاضر هستند و بدون آنها شرایط می‌توانست متفاوت باشد.»

وی در ادامه با اشاره به تیم‌های اروپایی حاضر در این رقابت‌ها افزود:

«تیم‌های اروپایی قدرتمندی در این رقابت‌ها حاضر هستند و  برخی از تیم‌ها مانند همیشه بخت بالایی برای قهرمانی در این رقابت‌ها دارند اما احساس می‌کنم اسپانیا در رقابت‌های پیش رو باز هم تیمی قدرتمند خواهد داشت. آنها بازیکنانی در اختیار دارند که به فلسفه فوتبالی خود اعتقاد دارند و با سبک بازی تیم ملی اسپانیا نیز خود را وفق داده اند، با این تفاسیر حس می‌کنم اسپانیا نسبت به سایر تیم‌های اروپایی شانس بیشتری برای قهرمانی در این رقابت‌ها دارد.»

این مربی پرتغالی در ادامه با اعلام اینکه هیجان زیادی برای دیدن این مسابقات دارد در ادامه با اشاره به اینکه برای دیدن این مسابقات به روسیه سفر خواهد کرد افزود: «این مسابقات بسیار سرگرم‌کننده خواهند بود، برای دیدن این مسابقات یک هفته به این کشور سفر خواهم کرد و هیجان بالایی برای دیدن این مسابقات دارم.»