لیست اخبار و رویدادها

شیائومی Mi 7 از سیستم تشخیص چهره سه‌بعدی بهره می‌برد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

در جدیدترین رندر مربوط به گوشی شیائومی Mi 7، می‌توانیم سیستم تشخیص چهره سه‌بعدی این گوشی را ببینیم. از مدت‌ها پیش شایعات متعددی در مورد این قابلیت مطرح شده بود و طبق این گزارش‌ها، این شرکت با عرضه‌ی گوشی شیائومی Mi 7 اولین رقیب حقیقی سیستم Face ID اپل را معرفی خواهد کرد. یک هفته‌ی دیگر این گوشی رونمایی می‌شود و حالا در جدیدترین رندر منتشر شده می‌توانیم قطعات سخت‌افزاری این سیستم را بببینم.

با نگاه به این بریدگی، به نظر می‌رسد که شیائومی قطعات مختلفی را در داخل آن جای داده است. اگر از سمت چپ شروع کنیم، شاهد یک دوربین مادون قرمز بزرگ هستیم که می‌تواند در محیط‌های کم‌نور، به تشخیص چهره‌ی کاربر کمک کند. در کنار این قطعه، یک دوربین سلفی قرار دارد که در سیستم تشخیص چهره، نقشی را ایفا نمی‌کند. تقریبا در وسط بریدگی، می‌توانیم اسپیکر مکالمه را ببینیم و در کنار آن یک مستطیل نسبتا بزرگ قرار دارد. در قسمت فوقانی آن یک سوراخ مشاهده می‌شود که احتمالا مربوط به میکروفون است. در مورد دو قطعه آخر در سمت راست بریدگی، باید بگوییم که قطعه‌ی مربع شکل، شباهت زیادی به پروژکتور نقطه‌ای آیفون ۱۰ دارد اما در مورد قطعه‌ی آخر نمی‌توان نظر قطعی داد. زیرا این قطعه آنقدر بزرگ است که نمی‌توان آن را سنسور مجاورت در نظر گرفت و از طرفی دیگر آنقدر کوچک است که نمی‌توان آن را دوربین سلفی ثانویه به حساب آورد.

شیائومی Mi 7 در روز ۲۳ مه (۲ خرداد) معرفی می‌شود و به همین خاطر برای دستیابی به اطلاعات قطعی مربوط به این سیستم، لازم نیست مدت زیادی در انتظار بمانیم. با این حال، برخلاف اپل، شیائومی به کاربران خود در مورد استفاده از این سیستم حق انتخاب می‌دهد. زیرا این گوشی در پشت خود از حسگر اثر انگشت هم بهره می‌برد و کاربرانی که علاقه‌ی چندانی به این سیستم ندارند، می‌توانند از حسگر اثر انگشت استفاده کنند.

منبع: PhoneArena

برچسب‌ها: