لیست اخبار و رویدادها

آیفون X همچنان در صدر جدول بازار فروش گوشی‌های هوشمند قرار دارد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

با انتشار جدول فروش پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند طی ماه مارس ۲۰۱۸ در سایت خبری Counterpoint Research، مشخص شد که آیفون X همچنان در صدر جدول محبوب‌ترین گوشی‌های هوشمند سال جاری میلادی قرار دارد. محصول پرچمدار شرکت امریکایی اپل با در دست داشتن ۳.۵ درصد از بازار فروش توانست برای یک ماه دیگر هم در بالاترین مکان این جدول قرار بگیرد. مکان دوم این رده‌بندی هم در اختیار محصول دیگر اپل، یعنی آیفون ۸+ قرار دارد که با قیمتی در حدود ۲۰۰ دلار ارزانتر از برادر پرچمدار خود و در اختیار داشتن سهم ۲.۳ درصدی از بازار، جایگاه دوم را برای خود ثبت کرده است.

اما از دو محصول پرفروش اپل که بگذریم، به برند شیائومی می‌رسیم که برای اولین بار در تاریخ این شرکت توانست مقام پرفروش‌ترین گوشی مبتنی بر اندروید در یک ماه میلادی را به نام خود ثبت کند. گوشی هوشمند شیائومی مدل ردمی ۵A با کسب سهم ۱.۸ درصدی از بازار در بالاترین جایگاه فروش بین گوشی‌های اندرویدی قرار گرفت و پس از دو محصول پرفوش اپل، مکان سوم جدول پرفروش‌ها را از آن خود کرد. نکته‌ی جالب جدول پرفروش‌ها در ماه مارس قرار گرفتن محصول میان‌رده‌ی شرکت چینی آپو، یعنی مدل A83 در مکان چهام این جدول است.

بالاخره به سامسونگ و پرچمدارانش می‌رسیم. شرکت کره‌ای سامسونگ که بسیاری آن را رقیب اپل در دنیای اندروید می‌دانند امسال گلکسی S جدیدش را به بازار عرضه کرد. هر کدام از دو گوشی سامسونگ گلکسی S9 و S9+ با به دست آوردن ۱.۶ درصد از میزان فروش گوشی‌های هوشمند در بازار به ترتیب در مکان‌های پنجم و ششم جدول پرفروش‌های بازار در ماه مارس ۲۰۱۸ قرار گرفتند. آیفون ۷ هم که محصول محبوب سال گذشته‌ی اپل شناخته می‌شود، همچنان با اقبال از سوی خریداران گوشی‌های هوشمند مواجه است و با کسب سهمی هم‌اندازه‌ی دو محصول پرچمدار سامسونگ، رتبه‌ی هفتم این جدول را از آن خود کرده است. مدل جدیدتر آیفون اما با کسب سهم ۱.۴ درصدی بعد از برادر بزرگتر خود جای گرفته است. آیفون ۸ با این میزان فروش در مکان هشتم جدول ارائه شده از سوی Counterpoint Research قرار دارد. فروش شانه‌به‌شانه‌ی محصول میان‌رده‌ی سامسونگ با آیفون ۸، مقام نهم را به سامسونگ J7 Pro داده است و در انتهای جدول، محصول قدیمی‌تر اپل یعنی آیفون ۶ با در دست داشتن ۱.۲ درصد از کل فروش بازار جا خوش کرده است.

بر اساس گزارش سایت خبری Counterpoint Research، با توجه به ماندن آیفون X در جایگاه اول جدول فروش، کسب مقام‌های پنجم و ششم توسط جدیدترین محصولات سامسونگ یعنی گلکسی S9 و S9+ با وجود دوبرابر شدن میزان فروش محصولات، خبر خوبی برای این شرکت پیشروی کره‌ای محسوب نمی‌شود. شرکت‌های چینی نظیر اپو، ویوو، شیائومی و هواوی هم همچنان بازار فروش محصولات میان‌رده و پایین‌رده را در دست خود دارند. در بازار گوشی‌های ارزان‌قیمت و پایین‌رده هم سامسونگ حضور فعالی دارد. در کنار سامسونگ دو نام مطرح دیگر یعنی شیائومی و آنر توانسته‌اند نیمی از بازار این گوشی‌ها را از آن خود کنند.

منبع: phonearena