لیست اخبار و رویدادها

Previous Next

بازگشت اسطوره؛ فورد موستانگ شلبی ۶۷ به تعداد محدود تولید می‌شود

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

موستانگ ۶۷ برای بسیاری از خودردوستان یک اسطوره است؛ یک تصویر زیبا از یک ماسل‌کار پرقدرت و جذاب. ماشینی که یک غرش می‌تواند زمین را به لرزه در درآورد و با چهره جذابش، نظر همه را به سوی خود جلب ‌کند. حالا حسابش را کنید سوار یک ماشین بی‌نظیر و تکرارنشدنی به نام موستانگ شلبی شوید؛ ماشینی که درعین تاریخی بودن، صفر باشد! داستان از این قرار است که شلبی برای طرفداران خود یک خبر خوب دارد و آن هم تولید ۱۰ دستگاه فورد موستانگ شلبی ۶۷ GT500 Super Snake است!

شلبی رسما اعلام کرده که می‌خواهد تنها ۱۰ دستگاه از مدل ۶۷ موستانگ شلبیGT500 Super Snake تولید کند. قیمت این ماشین اصلا ارزان نیست؛ چراکه مشتری باید برای خرید این ماشین ۲۵۰ هزار دلار هزینه کند که مبلغ کمی نیست! شاید برایتان جالب باشد که قیمت پایه فورد موستانگ ۲۰۱۸ حدود ۳۰ هزار دلار است و شما با ۲۵۰ هزار دلار می‌توانید صاحب ۸ فورد مستانگ صفر و جدید شوید. اما بحث اینجاست که خودردوستان کلاسیک هیچ چیزی را با لاستیک فورد موستانگ شلبی، آن هم مدل ۶۷ عوض نمی‌کنند!

شلبی می‌خواهد به زودی موستانگ شلبی GT500 Super Snake را با قیمت دقیق ۲۴۹.۹۹۵ دلار به بازار عرضه کند. این خودرو تولید محدود نمونه‌ی بازتولید اورجینال است. سوپر اسنیک یک ماشین بسیار گران‌قیمت بود که توسط شلبی تولید شد. چند وقت پیش نمونه دست‌ساز این خودرو با قیمت ۱.۳ میلیون دلار به فروش رفت. شلبی بازتولید به موتور ۸ سیلندر خورجینی ۴۲۷ مجهز شده که می‌تواند حداکثر تولید ۵۲۰ اسب‌بخار را تولید کند. یک جعبه‌دنده‌ی ۴ سرعته‌ی دستی این ماسل‌کار جذاب را همراهی می‌کند. البته شلبی جعبه‌دنده‌ی ۵ سرعته‌ی خودکار هم به صورت سفارشی درنظر گرفته است.

درنهایت برای به دست آوردن مشخصات و اطلاعات بیشتر باید منتظر معرفی این ماسل‌کار دوست‌داشتنی باشیم. شرکت شلبی برای اولین بار در سال ۱۹۶۵ از مدل شلبی موستانگ GT350 رونمایی کرد. این شرکت دو سال بعد یعنی در سال ۱۹۶۷ یک مدل شلبی GT500 را به سبد محصولات خود اضافه کرد. این ماشین در دو کلاس فست‌بک و کانورتیبل (روباز) طراحی و تولید شد. حالا شلبی می‌گوید که به زودی قصد دارد مدل بازتولید این ماشین را با قیمت ۲۵۰ هزار دلار به فروش برساند که برای خودرودوستان و صدالبته، مشتریان ثروتمند خبر بسیار خوش‌حال کننده‌ای است.

آیا شما از طرفداران پروپاقرص خودروهای آمریکایی هستید؟ نظرتان درمورد بازتولید یک خودروی قدیمی مثل شلبی موستانگ GT500 سوپر اسنیک چیست؟