لیست اخبار و رویدادها

ایران‌خودرو امسال ۶ هزار دستگاه از محصولات خود را به عراق صادر می‌کند

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

به گزارش ایکوپرس، ایران‌خودرو امسال ۶ هزار دستگاه از محصولات خود را به عراق صادر می‌کند. سهم بیشتر محصولات صادراتی ایران خودرو متعلق به خودروهای اتوماتیک است. حسن گلچوبیان، مدیر صادرات منطقه خاورمیانه و آفریقا شركت ایران خودرو اعلام کرد: «با توجه به استقبال و نیاز مشتريان در بازار كشورهاي عربی همسایه از خودروهای اتوماتیک ، صادرات خودروهای اتوماتیک به عنوان يكي از اهداف و اولويت هاي اصلي ايران خودرو در اين كشورها دنبال مي شود. در حال حاضر بازار عراق یکی از بهترین بازارهای صادراتی ما محسوب می شود و قرار است در سال جاري شش هزار دستگاه از محصولات ايران خودرو از جمله سمند، سورن، پژو پارس و دنا به اين كشور صادر شود.»

به نظر می‌رسد ایران‌خودرو بیشتر تمرکز خود را روی صادرات دنا پلاس معطوف کرده است. گلچوبیان در همین راستا گفت: «یکی از محصولاتی که در بین بازارهای هدف تقاضای بسیار بالایی دارد، خودرو دنا پلاس است و در صورتی که این خودرو با گیربکس اتوماتیک تولید شود قطعا بازارهای هدف بسیاری را پوشش خواهد داد.»

ایران‌خودرو بیشتر بازار بعضی از کشورهای عربی و آفریقایی را هدف قرار گرفته است. گلچوبیان بیان کرد: «بازار نیجریه نیز به عنوان یکی از بازارهای صادراتی سودده برای ایران خودرو شناسایی شده است که پس از رفع موانع موجود برای صادرات به این کشور،آغاز خواهد شد و اين بازار هم در انتظار محصولات اتوماتیک گروه صنعتی ایران خودرو خواهد بود. استقبال مردم این کشور از سبد محصولات ایران خودرو بسیار چشمگیر است، از این رو انتظار می رود امسال با صدور دو تا سه محصول اتوماتیک به بازار عمان، گام های بلندی را در توسعه بازار خود در کشورهای همجوار برداریم.»

مدیر صادرات منطقه خاورمیانه و آفریقا شركت ایران در انتها گفت ایران‌خودرو در تلاس است تا با با ارائه تسهیلات و خدمات پس از فروش در دسترس، سهم خود را در بازارهای خاورمیانه افزایش دهد. به نظر شما ایران‌خودرو در صادرات محصولات خود به کشورهای همسایه چقدر می‌تواند موفق عمل کند؟

منبع: ایکوپرس

برچسب‌ها: