لیست اخبار و رویدادها

گزارش فوربس از پدیده های احتمالی جام جهانی؛ حواستان به جهانبخش باشد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

سایت نشریه معتبر فوربس در گزارشی مفصل پدیده‌های احتمالی جام جهانی که باید منتظر درخشش آنها در این رقابت‌ها و حضورشان در تیم‌های مطرح اروپا بود را بررسی کرد. در این گزارش که به قلم استیو پرایس منتشر شده نام علیرضا جهانبخش فوروارد تیم ملی فوتبال ایران هم دیده می‌شود. پرایس در این گزارش درباره جهانبخش می‌نویسد: تیم کارلوس کی‌روش کار بسیار سختی در جام جهانی روسیه پیش رو خواهد داشت. آنها با اسپانیا، پرتغال و مراکش هم گروه شده‌اند که گروه بسیار سختی به نظر می‌رسد اما علیرضا جهانبخش ممکن است همه حریفان ایران را شگفت‌زده کند. این بازیکن امسال آقای گل لیگ هلند شد. او اولین آسیایی تاریخ به شمار می رود که آقای گل یک لیگ معتبر اروپایی می‌شود. درخشش جهانبخش باعث شد آ زد آلکمار که سال ۲۰۱۵ برای او ۲٫۱ میلیون دلار هزینه کرد، بابت این هزینه به خودش افتخار کند.

در بخش دیگری از این گزارش نویسنده به سردار آزمون هم اشاره می‌کند: سردار آزمون هم‌تیمی جهانبخش که در تیم روبین کازان روسیه بازی می‌کند هم دیگر بازیکن ایران است که ارزش دارد او را در جریان رقابت‌های جام جهانی روسیه دنبال کنید. در این گزارش هروینگ لوزانو از مکزیک، روبن دیاس از پرتغال، الکساندر گلوین از روسیه، لی جائه سونگ از کره جنوبی، حکیم زیخ از مراکش و جورجین ده آراسکائتا از اروگوئه به عنوان دیگر پدیده‌های احتمالی جام جهانی روسیه معرفی شده‌اند.

نویسنده در این گزارش به اهمیت رقابت‌های جام جهانی برای استعدادیاب‌های تیم‌های مطرح دنیا اشاره کرده و می‌نویسد: باوجود در دسترس بودن تعداد زیادی بازیکن با استعداد در کشورهای آمریکای جنوبی و اروپا استعدادیاب‌های تیمهای بزرگ دنیا بیشتر دنبال بازیکن‌هایی هستند که در جام جهانی عملکرد خوبی داشته باشند.