لیست اخبار و رویدادها

طرح‌ها و شواهد احتمالی پیکسل ۳ ، خبر از عرضه یک گوشی انقلابی می‌دهند

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

بسیاری از کارشناسان حوزه فناوری اعتقاد دارند دو گوشی پرچمدار گوگل یعنی پیکسل ۲ و پیکسل ۲ XL بهترین گوشی‌های هوشمندی هستند که تا کنون ساخته و عرضه شده‌اند. حالا هم گوگل با توجه به نزدیک شدن زمان معرفی پیکسل ۳ به آرامی و با شیوه‌های مختلف در حال انتشار اطلاعاتی در مورد این گوشی هوشمند است. با توجه به اطلاعات منتشر شده در وب‌سایت Slashleaks، با دقت روی تنظیمات جدیدی که در نسخه‌ی بتای اندروید P اعمال شده می‌توان فهمید گوگل قصد دارد یک گوشی انقلابی را به بازار بفرستد. گوشی هوشمندی که قواعد کنونی طراحی و ساختار این دیوایس‌ها را به‌هم خواهد ریخت.

طرح‌های گرافیکی و عکس‌های احتمالی منتشر شده از پیکسل ۳ خبر از یک دیوایس هوشمند بدون قاب (به واقعی‌ترین شکل) می‌دهند. تمام صفحه‌ی روی گوشی توسط نمایشگر احاطه شده و حتی از بریدگی صفحه نمایش، شبیه آن‌چه که در آیفون X شاهد بودیم هم خبری نیست. تنها حاشیه‌ای بسیار باریک دور تا دور صفحه نمایش را در بر گرفته است. اگر این طرح‌ها و عکس‌ها واقعیت داشته باشند، می‌توان گفت امسال با یکی از زیباترین گوشی‌های هوشمند تاریخ آشنا خواهیم شد. در این صورت گوگل اولین تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند است که به نوعی کمال در طراحی این گوشی‌ها رسیده است.

سال گذشته هنگامی که گوگل ابزار انتقال اطلاعات ساخت خود را معرفی می‌کرد، برای نشان دادن جزییات و نحوه‌ی کارکرد آن از طرح گرافیکی یک گوشی ناشناس استفاده کرد که بعدا و در زمان معرفی محصولات سخت‌افزاری‌اش مشخص شد که آن طرح مربوط به گوشی محبوب پیکسل ۲ بوده است. هرچند گوگل به سرعت متوجه اشتباه خود شد و در به‌روز رسانی اپ انتقال اطلاعات تصاویر قبلی را تصحیح کرد، اما همان اشتباه کافی بود تا توجه بسیاری به این طرح ناشناس جلب شود. اما با توجه به نکته‌ها و شایعات جدیدی که از دل تنظیمات نسخه‌ی بتای اندروید P بیرون آمده، اگر گوگل بخواهد برای لو نرفتن مشخصات پیکسل ۳ آن تنظیمات را عوض یا پنهان کند باید نسخه‌ی جدیدی از این سیستم عامل را ارائه کند.

با انتشار عکس‌های احتمالی از طرح نهایی پیکسل ۳، با گوشی هوشمندی طرفیم که صفحه نمایش بدون حاشیه‌ی آن بدون بریدگی بالای صفحه، تمام صفحه‌ی گوشی را فرا گرفته است. این عکس‌ها سوال مهمی را در ذهن کارشناسان و طرفداران دنیای تکنولوژی ایجاد می‌کنند: پس دوربین سلفی محصول جدیدی گوگل کجاست؟ آیا این دوربین از ساختار پیکسل ۳ حذف شده یا گوگل به فناوری پنهان کردن این دوربین در زیر صفحه نمایش رسیده است؟ حتی برخی گمانه‌ها از احتمال وجود یک دوربین درون بدنه‌ی این گوشی با قابلیت متحرک بودن خبر می‌دهند. نکته‌ی دیگر محل قرار گرفتن بلندگوی دوتایی و استریوی این گوشی است که با توجه با نازکی بیش از حد آن ایجاد سوال کرده است.

وجود سیستم عامل اندروید نسخه‌ی P بر روی یک گوشی تولید محدود به نام Vivo Apex، و دقت در جزییات این گوشی نشان می‌دهد که گوگل برای ساخت یک گوشی با مشخصاتی که کارشناسان حوزه فناوری گوشی‌های هوشمند درباره‌ی پیکسل ۳ حدس می‌زنند آماده است.

منبع: Forbes

برچسب‌ها: