لیست اخبار و رویدادها

فهرست عجیب آقای سرمربی و نگرانی‌های ما

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

هفته آینده تیم ملی کشورمان در استانبول به مصاف تیم ملی ترکیه می‌رود تا در آخرین و احتمالا مهم‌ترین بازی تدارکاتی‌ خود، برای بازی در مسابقات جام‌جهانی ۲۰۱۸ آماده شود. نکته جنجالی لیست بازیکنانی است که کارلوس کی‌روش برای حضور در اردوی استانبول ارائه داد و خیلی از بازیکنانی که تصور می‌کردیم حضورشان در فهرست قطعی است در این فهرست حضور نداشتند؛ از سید جلال حسینی مدافع درجه یک پرسپولیس تا وریا غفوری.

طبعا لیست تعجب برانگیزی بود. در آستانه جام جهانی دلمان میخواهد از هر گونه تنش‌زایی پرهیز شود اما خود کی‌روش بزرگترین شوک را داد. حذف چند بازیکن از پرسپولیس و استقلال این شائبه را به وجود آورد که این حرکت، انتقام کارلوس کی‌روش از باشگاه‌هایی است که به‌خاطر بازی‌های جام باشگاه‌های آسیا بازیکنانشان را در اختیار تیم ملی قرار ندادند.

طبعا دلم نمیخواهد به این شایعات فکر کنم. خود کی‌روش گفته که به سید جلال حسینی باور دارد اما معتقد است باید به نفرات جوان‌تر میدان داده شود. حرفش پربیراه نیست به شرط اینکه بازیکن جوان‌تری تا به حال خودش را نشان داده باشد!

میان تیم‌های حاضر در جام جهانی یکی از ضعیف‌ترین آماده‌سازی‌ها را داشتیم. بازی با تیم‌هایی که حتی به رقابت‌های جام‌جهانی راه نیافته بودند تدبیر کی‌روش بود یا ناتوانی فدراسیون از گذاشتن بازی‌های تدارکاتی، معلوم نیست. چیزی که مشخص است، فرصتش نبوده تا بازیکنان جوان‌تر خودشان را نشان بدهند و همین باعث شده خط خوردن اسم بازیکنان باتجربه نگرانمان کند. سید جلال حسینی در بازی‌های باشگاهی نشان داده نه تنها دفاع فوق العاده‌ای است که حتی برای نتیجه گرفتن و گل زدن هم می‌شود رویش حساب کرد. بخصوص که دفاع آخر است و پشت سنگر او توپ است و دروازه و بیرانوند. دروازه‌بانی که یک بازی خوب است و یک بازی گل‌های عجیب و غریب می‌خورد. دروازه‌بانی که مثل عابدزاده نیست که خیالمان را از دروازه ایران راحت کند. حضور بیرانوند در تیم ملی هم سر لجبازی کارلوس کی‌روش با مهدی رحمتی پیش آمد که کارنامه حرفه‌ای رحمتی را هم خیلی ساده نابود کرد.

کی‌روش مربی است که دو بار ما را به جام جهانی برده با این وجود بد نیست گاهی پاسخگوی رسانه‌ها باشد یا حداقل فدراسیون مطمئن‌مان کند که حاشیه‌ها درست نیستند و سرمربی پرتغالی ما می داند که چه می‌کند.

اینکه چه اسمی در تیم ملی هست یا نیست مساله ثانویه است. حتی خط خورده‌ها هم دلشان می‌خواهد با هر تیمی، ایران بهترین نتیجه را بگیرد. مساله اینجاست که با منطق فوتبالی هر کسی که بازی‌های باشگاهی ایران را تعقیب کرده باشد، لیست کارلوس کی‌روش عجیب است و بیشتر به نوعی واکنش می‌ماند.

بازی هفته آینده تیم ملی ایران و ترکیه خیلی چیزها را مشخص می‌کند. ممکن است اسم حسینی و غفوری یا یکی دو نفر دیگر از لیست دوم در بیاید و با تیم به روسیه بروند یا یکی دو تغییر در ترکیب داشته باشیم. خیلی چیزها به اردوی استانبول برمی‌گردد ولی از یک چیز مطمئنم: اگر قرار باشد بازیکنی با رایزنی به تیم اضافه شود چه حذفش اشتباه کی‌روش بوده باشد و چه اضافه شدنش اشتباه فدراسیون یا باشگاه، وضعیت بدتر از این‌ها هم می‌شود.

سه هفته مانده به مسابقات مجبوریم مثل همیشه فقط حمایت کنیم و آرامش تیم و سرمربی را به هم نزنیم و توکل کنیم. مثل همیشه. فقط کاش برای هر اتفاقی پاسخگویی در کار باشد.