لیست اخبار و رویدادها

اپل تولید انبوه تراشه‌های A12 آیفون را آغاز کرد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

اپل برای تولید نسل جدید تراشه‌های خود با شرکت تایوانی TSMC قرارداد همکاری امضا کرده است. این تراشه‌ها قرار است قدرت آیفون‌های بالارده که تا چند ماه دیگر معرفی می‌شوند، تامین کند. این تراشه هنوز اسمی ندارد اما اگر اپل مطابق رسم سال‌های گذشته‌ی خود عمل کند، می‌توانیم انتظار نام A12 را داشته باشیم. این تراشه از فناوری ۷ نانومتری بهره می‌برد و انتظار می‌رود اولین تراشه‌ی ۷ نانومتری‌ای باشد که در گوشی‌های هوشمند تعبیه می‌شود.

بنا به گزارش Bloomberg، تولید انبوه تراشه A12 از چندی پیش آغاز شده است. این تراشه در مقایسه با A11 اندازه‌ی کوچک‌تری خواهد داشت زیرا تراشه A11 از طراحی ۱۱ نانومتری بهره می‌برد. این تراشه‌ی جدید با وجود اندازه‌ی کوچک‌تر، قدرتمندتر و کم‌مصرف‌تر از نسل قبل خود خواهد بود که این موارد منجر به عملکرد بهتر و افزایش عمر باتری می‌شود.

بنا به گزارش‌های مختلف، به احتمال زیاد آیفون‌های ۲۰۱۸ از لحاظ قدرت تراشه‌ها می‌توانند فبلت گلکسی نوت ۹ را شکست دهند؛ البته این در صورتی است که سامسونگ برای گلسکی نوت ۹ از تراشه‌های ۸ یا ۷ میلی‌متری استفاده نکند. البته باید به موضوع بهره‌گیری سامسونگ از تکنولوژی EUV هم اشاره کنیم که در مقایسه با تکنولوژی قدیمی TSMC در ساخت تراشه‌ها، بسیار پیشرفته‌تر است و همین می‌تواند به برگ برنده‌ی سامسونگ بدل شود.

شاید به خاطر همین تکنولوژی، اپل برای تولید تراشه A13 با سامسونگ قرارداد ببندد، اما در حال حاضر سود هنگفت تولید تراشه‌های A12 نصیب شرکت TSMC می‌شود.

منبع: phonearena

برچسب‌ها: , ,