لیست اخبار و رویدادها

بروز ترک‌های ناگهانی در شیشه محافظ دوربین آیفون X

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

در یکی از بخش‌های انجمن سایت اپل، روزبه‌روز به پست‌های مربوط به این مشکل افزوده می‌شود. با توجه به این پست‌ها، به نظر می‌رسد در موارد متعددی شیشه محافظ شیشه‌ای دوربین دوگانه آیفون X دچار ترک شده است. اولین چیزی که در مورد این موضوع به ذهن انسان خطور می‌کند این است که به احتمال زیاد این ترک‌ها به دلیل افتادن و ضربه به گوشی ایجاد شده‌اند. اما این کاربران عصبانی می‌گویند که تا حالا یک‌بار هم این گجت گران‌قیمت از دست آن‌ها نیفتاده و این ترک‌ها به‌صورت کاملا ناگهانی ظاهر شده‌اند.

پس اگر به این آیفون‌ها ضربه‌ای وارد نشده، پس دلیل این ترک‌ها چه چیزی می‌تواند باشد؟ برخی از افراد، موضوع دما را مقصر اصلی این ماجرا می‌دانند. اپل در زمان عرضه‌ی آیفون X اعلام کرده که در هنگام استفاده از این گجت، بهتر است در دمای ۰ تا ۳۵ درجه سانتی‌گراد قرار داشته باشد و دمای موردنظر برای مواقع عدم استفاده، از منفی ۲۰ تا ۴۵ درجه سانتی‌گراد است. برخی از کاربران در مورد این موضوع نوشته‌اند که در محیط‌های سردتر از استاندارد موردنظر اپل از آیفون X خود استفاده می‌کنند و تا حالا با چنین مشکلی مواجه نشده‌اند.

شاید هم این مشکل ارتباطی به دما نداشته باشد. یکی از کاربران عصبانی در همین مورد نوشته: «کاملا واضح است که چنین مشکلی به وجود نقص در طراحی و بدنه‌ی گوشی برمی‌گردد.» دلیل این ترک‌های اسرارآمیز هرچه که باشد، اپل تا حالا حرفی در مورد آن نزده است. همین هفته‌ی گذشته بود که اسناد مربوط به جریان خم شدن‌های آیفون ۶ پلاس منتشر شد. طبق این اسناد، اپل از این موضوع خبر داشته ولی مدیران این شرکت تصمیم گرفتند در مورد آن اظهارنظر نکنند. با توجه به چنین سابقه‌ای، بهتر است اپل در مورد این مشکل-گرچه چندان بزرگ و پرسروصدا نیست-توضیحاتی را ارائه دهد.

منبع: phonearena