لیست اخبار و رویدادها

آیفون ۲۰۱۹ احتمالا از دوربین سه‌گانه با حسگر سه‌بعدی بهره می‌برد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

هرچند هنوز آیفون های ۲۰۱۸ عرضه نشده‌اند، اما از همین الان شایعات مربوط به آیفون‌های ۲۰۱۹ در حال پخش شدن است. طبق ادعای یک منبع تایوانی، حداقل یکی از آیفون ‌های ۲۰۱۹ از دوربین سه‌گانه بهره می‌برد که کاربرد اصلی آن در زمینه‌ی واقعیت افزوده خواهد بود.

بنا به ادعای این منبع، این دوربین سه‌گانه به دلیل بهره‌گیری از دوربین‌ها در زوایای مختلف، می‌تواند اشیاء سه‌بعدی را ایجاد کند. برخی از کارشناسان اعتقاد دارند که چنین تکنولوژی‌ای بهتر از بهره‌گیری از لیزر است؛ در این تکنولوژی گجت موردنظر از طریق ارسال لیزر و محاسبه زمان بازگشت آن می‌تواند محیط اطراف خود را شناسایی کند.

با توجه به این شایعه، سومین دوربین این گجت در مقایسه با دو دوربین دیگر از فاصله کانونی بیشتری بهره می‌برد و می‌تواند زوم سه‌برابری را ارائه کند. در حال حاضر یکی از دوربین‌های سه‌گانه گوشی هوآوی P20 پرو قادر به ارائه‌ی زوم سه‌برابری است. طبق گفته‌ی این منبع، اپل در حال حاضر دوربین‌های گجت‌های خود را از شرکت‌های سونی، شارپ، ال‌جی و Dali تأمین می‌کند. از بین این شرکت‌ها، تنها شرکت Dali می‌تواند در موعد مقرر نیاز اپل را تأمین کند. البته هنوز برای گمانه‌زنی در مورد این موضوع خیلی زود است و تا زمانی که چنین گجتی به خط تولید نرسد، نمی‌توان با قطعیت در مورد آن صحبت کرد.

منبع: GSM Arena

برچسب‌ها: , ,