لیست اخبار و رویدادها

اپل فعلا با تلگرام کنار آمد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

اگر به خاطر داشته باشید، چند روز پیش از تقاضای دولت روسیه از اپل برای حذف اپ تلگرام از روی اپ‌استور گفتیم؛ تقاضایی که در واقع یک تهدید قضایی از سوی دولت روسیه به سمت اپل بود و نه تنها از این شرکت می‌خواست که پیام‌رسان تلگرام را تمام و کمال حذف، بلکه ارسال نوتیفیکشن‌های فعلی آن را هم مسدود کند. پریروز مدیر عامل تلگرام، یعنی «پاول دوروف» (Pavel Durov) در قالب یک پیغام از کاربران پیام‌رسان خود در سیستم عامل iOS عذرخواهی کرد و گفت که اپل مانع انتشار آپدیت نسخه‌ی iOS تلگرام شده است؛ آن هم نه فقط در روسیه، بلکه در تمام دنیا.

آپدیت نشدن تلگرام روی سیستم عامل موبایل اپل مشکلاتی برای کاربران آن به وجود آورده است، چون برخی از قابلیت‌های تلگرام روی آپدیت جدید iOS کار نمی‌کنند.دوروف در پیغام خود گفته بود:‌ «از زمانی که مسوولان روسیه به اپل دستور داده‌اند تا تلگرام را از روی اپ‌استور حذف کند، اپل هم اجازه‌ی آپدیت کردن اپ iOS را به تلگرام نمی‌دهد. روسیه فقط ۷ درصد کل کاربران تلگرام را تشکیل می‌دهد، ولی اپل آپدیت کردن تلگرام را در تمام دنیا از اواسط ماه آوریل مسدود کرده است.»

با این حال، ظاهرا اپل فعلا با دوروف و تیم او کنار آمده است. مدیر عامل تگلرام در حساب کاربری توییتر خود از تایید آپدیت جدید تلگرام برای iOS خبر داده است.

پاول دوروف پس از آپدیت شدن اپ تلگرام روی iOS مستقیما یک توییت به «تیم کوک» (Tim Cook)، مدیر عامل اپل، ارسال و از او تشکر کرده است.نمی‌دانیم دقیقا چه آینده‌ای در انتظار تلگرام در روسیه است. می‌توانیم مطمئن باشیم که مشکلات بین روسیه و تلگرام ادامه خواهند داشت؛ مشکلاتی که اپل هم اخیرا درگیر آن شده است.

دولت روسیه گفته که نه تنها به اپل دستور داده است تا تلگرام را از روی اپ‌استور حذف کند، بلکه با گوگل هم برای حذف این پیام‌رسان از پلی‌استور وارد مذاکره شده است.

منبع: The Verge

برچسب‌ها: