لیست اخبار و رویدادها

سرمربی اسپانیا در پاسخ به انتقادها: تازه اول راه آماده سازی هستیم

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

تیم اسپانیا قدرتمندترین حریف ایران در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و یکی از امیدهای اصلی قهرمانی در این رقابت ها یکشنبه شب در یک بازی ضعیف مقابل سوئیس به تساوی یک – یک رسید. اسپانیا در این بازی یکی از بدترین عملکردهایش در سال منتهی به جام جهانی را داشت؛ عملکردی که انتقادهای زیادی را متوجه این تیم کرد.

نمایش بد داوید دخئا دروازه بان شماره یک اسپانیا که روی گل سوئیس مقصر اصلی بود و همچنین دیگو کاستا مهاجم اسپانیا که موقعیت زیادی را از دست داد، تردیدها درباره میزان آمادگی ستاره های این تیم در آستانه جام جهانی را بالاتر از همیشه برد.

ژولین لوپتگی سرمربی تیم ملی فوتبال اسپانیا اما انتقادها به تیمش را بی مورد می داند. او در این باره به خبرنگارها گفت: عملکرد تیمی بسیار خوبی داشتیم و نکات مثبت زیادی در خصوص این بازی وجود داشت. کمی بدشانس بودیم اما ریتم و قدرت بازی و حملات ما برابر تیمی چون سوئیس، بسیار خوب و قابل قبول بود. وقتی در بازی برنده نمی شوید، همیشه بعضی موضوعات مطرح می شوند، اما باید توجه کرد که ما هنوز در مراحل اولیه آماده سازی قرار داریم.

سرمربی اسپانیا درباره اشتباه دخئا و عملکرد کاستا گفت: «او می داند که در آینده در بازی های زیادی برای اسپانیا بازی خواهد کرد. شکی در این نیست. آیا کاستا کم تحرک ظاهر شد؟ خیر.»

لوپتگی درباره عملکرد تیمش هم گفت: «در حالت عادی می توانستیم نصف موقعیت هایی که از دست دادیم را به گل تبدیل کنیم اما شاید امروز، روز شانس ما نبود. بازیکنان ما توانستند موقعیت های زیادی روی دروازه حریف ایجاد کنند و در مقابل، سوئیس موقعیت زیادی نداشت. در واقع این عملکرد همان چیزی است که ما به دنبال آن هستیم. ادریوزولا و آزپیلیکوئتا در خط دفاعی عالی ظاهر شدند. در خط میانی نیز بوسکتس قبل از مسابقه دچار مشکل جزئی شد و به همین دلیل تیاگو آلکانتارا به جای او در ترکیب حضور داشت. در کل باید گفت که همه بازیکنان روز خوبی داشتند.»