لیست اخبار و رویدادها

سیری به‌زودی می‌تواند برای کارهای مختلف میان‌بر ایجاد کند

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

اپل در نطق اصلی کنفرانس WWDC 2018 اعلام کرد که سیری به‌زودی مجهز به قابلیت جذابی می‌شود. این قابلیت Shortcuts نام دارد و به طور خلاصه می‌توان گفت که این مشخصه به سیری اجازه می‌دهد وظایف مختلفی را به‌ترتیب انجام دهد. به لطف این قابلیت، می‌توان عبارت‌هایی را برای سیری تعریف کرد تا به محض شنیدن آن، اقدامات مختلفی را انجام دهد.

به‌عنوان مثال، می‌توانید عبارت «من کلیدهایم را گم کردم» (I lost my keys) را برای این دستیار دیجیتالی تعریف کنید و اگر از ابزار ردیاب Tile استفاده می‌کنید، این ابزار با گفتن این عبارت به صدا در می‌آید تا بتوانید مکان کلیدهایتان را پیدا کنید. از دیگر امکانات این مشخصه می‌توانیم به پیشنهاد ارسال پیامک در هنگام دیر رسیدن به جلسات اشاره کنیم.علاوه بر این در iOS 12 اپلیکیشن Shortcuts هم وجود دارد. در داخل این اپلیکیشن، یک گالری وجود دارد که کاربر می‌تواند صدها میان‌بر متنوع را برای گجت خود دانلود کند. به‌عنوان مثال یکی از این میان‌برها مربوط به رفتن به سمت خانه است. با فعال کردن آن، مثلا درجه‌ی ترموستات خانه به دمای مورد نظر شما تغییر می‌یابد، کولر روشن می‌شود، به مخاطبین موردنظر شما پیامی مبنی بر حرکت به سمت خانه فرستاده می‌شود و حتی گوشی زمان تخمینی رسیدن به منزل را به شما خبر می‌دهد. در ضمن خودتان هم می‌توانید انجام موارد دیگری را برای میان‌بر مذکور تعریف کنید.

در سال‌های اخیر بسیاری از کارشناسان اپل را به‌خاطر کیفیت پایین سیری مورد انتقاد قرار داده‌اند. اپل با معرفی این قابلیت‌های جدید امیدوار است از حجم این انتقادها کاسته شود.با این حال،مهم‌ترین مشکل سیری در مقایسه با رقبای قدری مانند گوگل اسیستنت و الکسا،در زمینه‌ی تشخیص صدا است.

منبع: The Verge