لیست اخبار و رویدادها

یک قدم تا مرگ پیام‌رسان نوستالژیک یاهو مسنجر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

احتمالا خیلی از ما با شنیدن اسم یاهو مسنجر به سال‌های دور سفر می‌کنیم؛ زمانی که دلخوشی ما از اینترنت کُند دایل‌آپ به یک پیام‌رسان جدید با کلی امکانات هیجان‌انگیز گره خورده بود. همان پیام‌رسانی که با همان تم بنفش و اموجی خندانش شور و شوق بی‌حد و مرزی را به ما هدیه می‌داد. حالا به نظر می‌رسد چیزی تا پایان عمر این مسنجر نوستالژیک باقی نمانده؛ چراکه یاهو اعلام کرده در تاریخ ۲۶ تیرماه (۱۷ جولای) این سرویس پیام‌رسان را به‌طور کلی کنار می‌گذارد و جایش را به اپلیکیشن پیام‌رسان « اسکویرل» (Squirrel) می‌دهد.

۹ مارس ۱۹۹۸ یعنی حوالی ۲۰ سال پیش، یاهو سرویس جدیدی به نام «یاهو! مسنجر» (Yahoo! Messenger) را به راه انداخت. این پیام‌رسان رایگان تحت‌وب توانسته بود نظر بسیاری از کاربران را به سوی خود جلب کند و به عنوان یکی از ابزارهای پیشرو و هیجان‌انگیز اینترنت در دهه ۹۰ میلادی بدل شود. حالا بعد از گذشت ۲۰ سال باید با این پیام‌رسان نوستالژیک خداحافظی کنیم.

هنوز یاهو دلیل تصمیم‌گیری خود را اعلام نکرده است. این شرکت گفته که هنوز محصول جایگزینی برای یاهو مسنجر ندارد ولی قصد دارد اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های جدیدی را تجربه کند. یکی از این سرویس‌ها برنامه‌ی اسکویرل (به معنی سنجاب) است و هنوز در نسخه بتا به سر می‌برد. یاهو این اپلیکیشن پیام‌رسان گروهی را از ماه پیش در مرحله‌ی تست استارت زده است. یاهو می‌گوید در طول این ۲۰ سال صدها میلیون آدم از سرویس یاهومسنجر استفاده کرده‌اند. گفته شده آید‌ی‌های یاهو برای سرویس‌های دیگر نظیر ایمیل هم‌چنان باقی خواهد ماند.

حالا با این اقدام اخیر یاهو انتظار می‌رود که برای پیام‌رسان جدید اسکویرل سنگ تمام بگذارد؛ مسنجری که هنوز نسخه نهایی آن عرضه نشده و در حالت آزمایشی بتا به سر می‌برد. پیام‌رسان نوظهوری که هنوز خیلی از مردم آن را نمی‌شناسند و برای شناخته شدن مسیر دشواری را پیش‌رو داشته باشد. یاهو نسخه بتا پیام‌رسان اسکویرل را برای دو پلتفرم iOS و اندروید طراحی و عرضه کرده است. حالا با به پایان‌رسیدن عمر یاهومسنجر، به نظر شما یاهو چقدر شانس موفقیت در اسکویرل دارد؟

منبع: Techcrunch

برچسب‌ها: