لیست اخبار و رویدادها

شما بگویید: شانس تیم ایران برای موفقیت در جام جهانی چقدر است؟

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هر چه به جام جهانی نزدیکتر می‌شویم هیجان پیش‌بینی مسابقات و بخصوص اضطراب برای بازی‌های سخت پیش روی تیم ملی ایران بیشتر می‌شود. در روزهای منتهی به جام جهانی البته همه تصمیم گرفتیم پشت تیم ملی بایستیم. در چند روز گذشته درباره فهرست بازیکنان انتخابی کی‌روش یادداشت‌هایی منتشر شد که واکنش‌های مختلفی به دنبال داشت. برخی از اینکه کی‌روش به بازیکنان لژیونر و جوان‌ترها میدان داده راضی بودند و برخی دیگر معتقد بودند که او تجربه برخی از بازیگران را نادیده گرفته است. این وسط بازی تدارکاتی ایران با تیم فوتبال ترکیه هم نتوانست چندان به ما روحیه بدهد. بازیکنان ایران سردرگم وسط زمین بودند و نتیجه بازی را واگذار کردیم آن هم در شرایطی که چند بازیکن اصلی تیم ترکیه غایب بودند.

کی‌روش البته از نتیجه بازی ابراز نارضایتی نکرد. برخی هم تحلیل کردند که کی‌روش نخواسته دستش را برای رقبا رو کند. در حال حاضر اکثریت آنهایی که فوتبال را دنبال می‌کنند به دو دسته تقسیم شده‌اند: طرفداران سیستم مدیریتی کی‌روش و منتقدان او.

طرفداران از شرایط آماده‌سازی تیم ملی حرف می‌زنند و بازی‌هایی که فدراسیون فوتبال نتوانسته در مرحله تدارکاتی برای تیم ملی ایران جور کند. بازی با یونان و کشورهای مهم دیگری که کنسل شد. در حقیقت تیم ملی ایران با هیچ‌کدام از کشورهایی که در جام جهانی بودند در مرحله تدارکاتی بازی نکرد تا نقاط ضعف تیم به صورت کامل زودتر از جام جهانی مشخص شود و سرمربی بتواند رویشان مانور بدهد.

منتقدان اما معتقدند خود کی‌روش در این زمینه‌ها کوتاهی کرده است و حتی اگر چنین اتفاقی افتاده باید آن را رسانه‌ای می‌کرد تا با فشار رسانه‌ها و دیپلماسی بازی‌های موردنظرش برگزار شود.

مهم‌ترین بازی ایران که رویش حساب باز می‌کنیم جمعه همین هفته روبه‌روی مراکش است. اگر بتوانیم از این بازی سه امتیاز برد را بگیریم با یک مساوی جلوی اسپانیا یا پرتغال امکان صعودمان وجود دارد. این را هم در نظر بگیرید که مراکش تیم قوی است که در مرحله مقدماتی در گروه خودش بدون شکست بالا آمده است. احتمالا هیجان‌انگیزترین بازی تیم ملی ایران هم باشد.

شما فکر می‌کنید تیم ملی ایران چقدر شانس بالا آمدن از گروهش را دارد و تا چه حد می‌توانیم به برد جلوی مراکش و یک مساوی جلوی پرتغال یا اسپانیا امیدوار باشیم؟در کامنت‌ها و شبکه‌های اجتماعی برایمان بنویسید که چقدر به تیم کی‌روش و سرمربی‌مان اعتماد دارید و گمان می‌کنید جلوی رقبا در جام جهانی ۲۰۱۸ تیم ملی ایران می‌تواند قد علم کرده و شگفتی بیافریند؟

درنهایت که امید همیشه هست و امیدواریم تیم ایران برای اولین‌بار بتواند از گروهش صعود کند. گروهی که اسمش را گروه مرگ گذاشته‌اند.