لیست اخبار و رویدادها

اپل واچ بعدی احتمالا از دکمه لمسی بهره می‌برد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

بر اساس گزارشی از Fast Company، اپل می‌خواهد برای اپل واچ بعدی از دکمه‌ی لمسی استفاده کند. طبق این گزارش، در این اپل واچ به جای استفاده از دکمه معمولی، از دکمه لمسی استفاده می‌شود که قادر به ارائه بازخورد لرزشی است؛ تقریبا مشابه دکمه‌ای که برای اولین بار در آیفون ۷ تعبیه شد.

بر اساس گزارش این سایت، کارکردهای این دکمه تغییری نخواهد داشت و فقط به جای حرکت فیزیکی، مبتنی بر حرکت انگشتان و بازخورد لرزشی خواهد بود. اپل در سال ۲۰۱۵ برای ترک‌پد مک‌بوک پرو و در سال ۲۰۱۶ برای دکمه هوم گوشی‌های آیفون ۷ و ۷ پلاس از این فناوری استفاده کرد. اپل به جای استفاده از قطعات فیزیکی متحرک، از فناوری لمسی استفاده کرد که با ارائه‌ی بازخورد لرزشی، حس استفاده از قطعات متحرک را به کاربر منتقل می‌کردند. در ضمن استفاده از این فناوری به اپل کمک کرد که آیفون را ضدآب کند. همین موضوع برای اپل واچ هم صدق می‌کند. اپل به دنبال این است که کیفیت مربوط به ضدآب بودن این ساعت را ارتقا ببخشد تا بیش از پیش موردتوجه شناگران قرار بگیرد. همچنین حذف دکمه‌ی فیزیکی به اپل کمک می‌کند برای این ساعت از باتری بزرگتری استفاده کند.

با این حال، هنوز معلوم نیست دقیقا چنین تغییراتی در چه زمانی عملی می‌شود. بر اساس گزارش این سایت، احتمالا این ساعت در فصل پاییز در کنار دیگر گجت‌های اپل معرفی می‌شود و اگر چنین اتفاقی نیفتاد، پس در سال ۲۰۱۹ می‌توانیم انتظار معرفی چنین ساعتی را داشته باشیم.

منبع: The Verge