لیست اخبار و رویدادها

گزارش AFC از تمرین تیم ملی ایران در روسیه؛ با هوادارها اینجا مثل ایران است

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی آخرین وضعیت تیم ملی ایران در اردوی روسیه را بررسی کرد. سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC به تمرینات اخیر تیم ملی ایران در کمپ تمرینی‌اش در روسیه پرداخته است و حضور پرشور هواداران این تیم در مسکو برای تشویق مردان کارلوس کی‌روش را زیر ذره‌بین برده است.

AFC  می‌نویسد: «به عنوان اولین تیم از ۳۲ تیم جام جهانی ۲۰۱۸ که وارد روسیه شد، ایران در ورزشگاه استروگینو یک جلسه تمرینی یک ساعته آزاد برگزار کرد که در آن گروهی از هواداران با حضورشان بیش از پیش به مردان کارلوس کی‌روش که منتظر اولین بازی‌شان در گروه B‌ مقابل مراکش هستند، انگیزه دادند.»

وحید امیری در این باره به سایت AFC‌ گفت: «من خوشحالم که هواداران را دور و بر خودم می‌بینم. این واقعاً به من انرژی می‌دهد. من مطمئنم که حمایت هواداران برای ما در جام جهانی یک امتیاز محسوب می‌شود.»

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه می نویسد: تیم ملی همیشه از کانون هواداران فوق‌العاده‌اش برای بازی‌هایی که در تهران دارد قدت می‌گیرد و جمعیت زیادی از اهالی پایتخت برای تماشا بازی‌های آن به ورزشگاه می‌روند. اکنون در روسیه هم این تیم به حمایت هوادارانش برای نتیجه گرفتن در گروهی سخت که با بازی برابر مراکش آغاز می‌شود، با جدال با اسپانیای قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰ ادامه پیدا می‌کند و با مصاف با پرتغال قهرمان یورو ۲۰۱۶ خاتمه پیدا می‌کند، نیاز خواهد داشت. این تیم اما الان روی بازی اولش و کسب سه امتیاز از مراکش برای شروعی بی‌عیب و نقص در مسیر اولین صعودش به جام جهانی تمرکز دارد.

روزبه‌ چشمی در این باره به سایت AFC  می‌گوید: «ما داریم تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که اولین بازی‌مان را مقابل مراکش ببریم. تمرکز ما در حال حاضر فقط روی این بازی است.»

در بخش پایانی گزارش AFC‌ هم می‌خوانید: «ایران بعد از پیروزی یک برصفرش برابر لیتوانی روحیه مضاعفی گرفته است که در آن بازی کریم انصاری‌فرد تنها گل بازی را زد. قهرمان سه دوره جام ملت‌های آسیا، برای دومین بار متوالی، صعودی آسان و بدون شکست به جام جهانی داشت و اولین بازی‌‌اش را در نیژنی نووگورود مقابل مراکش انجام خواهد داد.»