لیست اخبار و رویدادها

ضد عرق چطور کار می‌کند؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

ضد عرق به زبان ساده ترکیبی است که با تاثیر گذاشتن بر روی غدد تعریق، عرق کردن را کاهش می‌دهد. نمک آلومینیوم عنوان ماده اصلی در ترکیبات ضد عرق‌های موجود در بازار است. ذرات نمک آلمینیوم در انواع مام زیر بغل، اسپری زیر بغل و استیک و ژل ضد تعریق موجود است. این ذرات روی سطح پوست قرار می‌گیرند، در تعریقی که به صورت مایع از سطح پوست خارج می‌شود حل می‌شود. نمک آن به منافذ پوست می‌رسد و سپس بر روی منافذ پوست و غدد تعریق می‌نشیند و منافذ خروجی این غدد را تا حدی می‌بندد. با این کار میزان خارج شدن عرق از این غدد را کاهش می‌دهد.

در خیلی از محصولات ضد عرق الکل وجود دارد، الکل به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده محصولات ضد عرق و دئودورانت یا خوشبو کننده مثل اسپری، باعث حس خنکی و خوشایندی می‌شود که بعد از استفاده آن روی پوست بدن احساس می‌کنید. این حس خنکی و تازگی در واقع به دلیل تبخیر الکل برای خشک شدن زودتر ضد تعریق از روی پوست است چون هیچ‌کس دلش نمی‌خواهد لباسش با مام و اسپری ضد عرق خیس و لک شود.

نرم کننده جزو ترکیبات اسپری زیر بغل پودری و همچنین مام رول، استیک و کرم ضد تعریق است. خیلی از افراد که پوست حساس یا خشکی دارند، ضد عرق دارای مواد نرم کننده استفاده می‌کنند. لازم نیست نگران سفید شدن لباس‌ها و لک مام روی لباس باشید چرا که وجود نرم کننده در ضد عرق هیچ ربطی به بی‌رنگ بودن و بدون لکه بودن ضد عرق ندارد. انواع ضد عرق مخصوص لباس سیاه و سفید در بازار وجود دارند که دارای نرم کننده هستند و هیچ لکی هم روی لباس شما باقی نمی‌گذارند. خشکی زیر بغل در خانم‌ها زیاد دیده می‌شود و باعث خارش و التهاب می‌شود. مام زیر بغل و کرم ضد تعریق بهترین گزینه برای حل این مشکل است.

علت بوی عرق وجود باکتری‌های میکروسکوپی روی پوست است که از تعریق ما و سلول‌های مرده پوست تغزیه می‌کنند, اسپری‌های ضد تعریق حاوی آنتی باکتریال این باکتری‌ها را از بین می‌برند و از بوی بد عرق جلو گیری می‌کنند.

برچسب‌ها: