لیست اخبار و رویدادها

ادعای رسانه‌های آمریکا: میزبان جام جهانی شدیم

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

درحالی که چند ساعت بیشتر تا مشخص شدن میزبان جام جهانی ۲۰۲۶ باقی نمانده، رسانه های آمریکا از پیروزی کشورشان در این رقابت خبر می دهند. امروز (چهارشنبه) یک روز مانده به آغاز جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، کشورهای عضو فیفا میزبان جام جهانی ۲۰۲۶ را انتخاب خواهند کرد. در این رای گیری دو مدعی وجود دارد: کشور مراکش و تجمیع سه کشور ایالات متحده آمریکا، مکزیک و کانادا. با وجود تردیدهایی که به سیاست‌های دونالد ترامپ وجود داشت، به نظر میزبانی جام جهانی به همان سو خواهد رفت.

روزنامه تایمز چاپ نیویورک در شماره امروز خود گزارش داد سه کشور آمریکای شمالی توانسته‌اند نظر ۱۳۰ کشور را جلب کنند و میزبانی را به دست خواهند آورد. پیشنهاد آمریکای شمالی برای فیفا سود مالی بسیار بیشتری خواهد داشت و به نظر سهمی که بین ۲۰۵ کشور عضو فیفا تقسیم می‌شود، یکی از دلایل آرای بیشتر آنهاست. گفتنی است پیشتر هوپ سولو گلر سابق تیم بانوان ایالات متحده ابراز امیدواری کرده بود میزبانی جام جهانی به ایالات متحده با شرایط فعلی نرسد اما از سمت دیگر دیوید بکام انگلیسی، حمایت تمام و کمال خود را از آن‌ها اعلام کرده بود.

در کنگره مسکو، کشورهای عضو به جام جهانی ۴۸ تیمی نیز رای خواهند داد. پیش از این جیانی اینفانتینو اعلام کرده بود افزایش تعداد تیم های جام جهانی به ۴۸ تیم موقتا از دستور کار کنگره فیفا خارج شده است.

در ماه های گذشته درگیری های شدید سیاسی بین آمریکا، مکزیک و کانادا تردیدهایی درباره تمایل مکزیک و کانادا برای ادامه کمپین گرفتن میزبانی مشترک  جام جهانی با آمریکا مطرح شده بود. ابتدای این هفته دیدار جاستین ترودو نخست ویزر کانادا و دانلد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با حاشیه های زیادی همراه بود. ماه گذشته هم رئیس جمهور مکزیک در سخنرانی در کنگره این کشور ترامپ را یک بیمار روانی خطاب کرد.