لیست اخبار و رویدادها

اپل اطلاعات جام جهانی را از طریق سیری در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

همزمان با آغاز بازی‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ در روسیه، اپل می‌خواهد کاربرانش را در سراسر دنیا و البته ایالات متحده از طریق سیری، اپ استور، آی‌بوکس و بخش محبوب پادکست در جریان جزئیات این سری مسابقات بگذارد. به عنوان مثال اگر کاربر یکی از محصولات اپل بخواهد از نتیجه‌ی بازی ایران و مراکش در دور مقدماتی از مسابقات مطلع شود کافیست به ساده‌ترین شکل ممکن آن را از دستیار صوتی اپل بپرسد.

نتایج بازی‌ها در حین برگزاری و بعد از سوت پایان با سادگی در دسترس کاربران خواهد بود. به گفته‌ی اپل، سیری می‌تواند به سوالاتی از قبیل زمان پخش بازی‌ها، نحوه‌ی قرارگیری تیم‌ها در هر گروه، اسامی بازیکنان، مربیان و کادر فنی هر تیم و البته مهم‌تر از همه، نتایج بازی‌ها پاسخ دهد.

    "اپل برای کاربرانش در طول جام جهانی برنامه‌های ویژه‌ای را تدارک دیده است. از پوشش اخبار و نتایج توسط سیری گرفته تا پلی‌لیست‌های مرتبط با جام جهانی در اپل موزیک از برنامه‌های ویژه‌ی اپل برای این یک ماه هستند."

به لطف برگزاری جام جهانی، هر چهار سال یک بار امریکایی‌ها کمی به فوتبال توجه می‌کنند. از نظر آن‌ها فوتبال واقعی بازی دیگری است و به بازی کسل‌کننده‌ای که در سراسر جهان میلیون‌ها طرفدار دارد (Soccer) می‌گویند! در عوض کافی است در زمان پخش بازی‌های بیسبال، فوتبال امریکایی یا بسکتبال، سری به کافه‌های این کشور پهناور بزنید. احتمال پیدا کردن صندلی خالی تقریبا غیر ممکن است و کمتر تلویزیونی را در حال پخش برنامه‌ای غیر از پخش مستقیم این مسابقات پیدا می‌کنید. قاعدتا شرکت اپل در زمان برگزاری رویداد مهمی مانند جام جهانی فوتبال نمی‌خواهد از بازار پرکاربری مانند ایالات متحده که این روزها وابستگی زیادی به سیری پیدا کرده‌ است چشم‌پوشی کند.در طول یک ماهه‌ی برگزاری جام جهانی روسیه، اپ استور اپل جشنواره‌ای از اپلیکیشن‌ها و بازی‌های مرتبط با بازی فوتبال را برگزار می‌کند. اپلیکیشن‌های پخش مستقیم بازی‌ها از قبیل FOX Now و BBC Sport از همین حالا و پیش از آغاز مسابقات، پخش برنامه‌های مرتبط با جام جهانی ۲۰۱۸ را شروع کرده‌اند و در طول بازی‌های با استریم همزمان در کنار علاقمندان به فوتبال خواهند بود. شرکت‌های سازنده‌ی بازی‌های فوتبالی، بازی‌هایی مانند FIFA Mobile و PES 2018 را هم با قابلیت‌هایی ویژه و مخصوص این رویداد خاص را در دسترس کاربران قرار داده‌اند. شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و توییتر هم اعلام کرده‌اند که برای طرفداران دوآتشه‌ی فوتبال در طول این یک ماه برنامه‌های ویژه‌ای را تدارک دیده‌اند. گذشته از این‌ها اپلیکیشن‌های آموزشی متعددی برای مسافران عاشق فوتبال روسیه راه‌اندازی شده‌اند تا به آن‌ها موارد مختلفی از جمله عکاسی موبایلی از رویدادهای ورزشی تا اقامت کم‌هزینه در هر یک از شهرهای محل برگزاری مسابقات را آموزش دهند.

در کنار همه‌ی این ها اپلیکیشن‌های خبری هم برای پوشش دقیق این مسابقات اعلام آمادگی کرده‌اند. اخبار مسابقات، برنامه‌ی بازی‌ها، پروفایل تیم‌ها و بازیکنان کلیدی حاضر در این تورنمنت و البته حاشیه‌های جام گوشه‌ای از اطلاعاتی هستند که اپلیکیشن‌های خبری در اختیار کاربران قرار خواهند داد. اپل برای علاقمندان به موسیقی هم برنامه‌ی ویژه‌ای تدارک دیده است. تهیه‌ی ۳۲ پلی‌لیست موسیقی که هر کدام از آن‌ها به موسیقی یکی از کشورهای شرکت‌کننده در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شرکت دارند، یکی از برنامه‌های اپل موزیک برای طول برگذاری این مسابقات است. آی‌بوک هم بخش ویژه‌ای به نام The Beautiful Game ایجاد کرده که از طریق آن بیوگرافی و خاطرات بازیکنان و مربیان و روایت‌هایی از موفقیت‌ها و شکست‌های تیم‌های بزرگ و کوچک در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت.

منبع: Phone Arena