لیست اخبار و رویدادها

هک سایت وزارت صنعت و ورود ۵ هزار خودروی غیرقانونی!

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

رییس سازمان بازرسی کل کشور از هک سایت وزارت صنعت خبر داد. به موجب هک این سایت، گفته می‌شود حدود ۵ هزار خودروی غیرقانونی با اختلاف قیمتی قابل توجهی وارد کشور شده‌اند.

به گزارش ایسنا، رییس سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد: «سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت هک شده و حدود ۵۰۰۰ دستگاه خودروی لوکس به صورت غیرمجاز وارد شده است. اختلاف قیمت این خودروها به نزدیک نیم میلیارد تومان می‌رسد، مانند ولوو و بی ام و که هیچ کدام از این خودروها قیمت واقعی ندارند.» سراج در ادامه بیان کرد: « وضعیت بازار خودرو نیز تقریبا مانند بازار مسکن بود و پول‌های سرگردان و نقدینگی بیش از حد باعث شد که برخی خودروها حتی تا صد میلیون تومان گران شوند. به عنوان مثال خودرو سوزوکی در حدود ١٠٠ میلیون تومان، خودرو ٢٠٠٨ ، ٧٠ الی ٨٠ میلیون تومان و خودرو استپ وی حدود ٣٠ میلیون تومان گران شد.»هنوز مشخص نیست که عاملان هک سایت چه کسانی بودند. هم‌چنین هنوز هیچ خبری درمورد شناسایی، پیگیری و برخورد با این متخلفان منتشر نشده است. این متخلفان ضمن هک سایت وزرات صنعت، ثبت و ورود ۵ هزار خودرو غیرمجاز موفق شده‌اند که ۴ هزار از دستگاه‌های وارداتی را با قیمت پایین‌تر وارد بازار کنند. سراج ضمن تایید خبر ورود غیرمجاز در همین خصوص گفت: «متاسفانه سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) هک شد و حدود ۵۰۰۰ خودرو مدل بالا و گران قیمت وارد کشور شد که از این تعداد حدود ۴۰۰۰ خودرو ترخیص و وارد بازار شده است و هزار خودرو همچنان در گمرک است که امیدواریم در این خصوص نیز تصمیم‌گیری شود.»

در انتها سراج درخصوص برگزاری جلسه مبارزه با فساد اقتصادی و سازمان بازرسی کل کشور گفت: «نمایندگان سه قوه در این جلسه حضور دارند و امیدواریم در این جلسه در خصوص ٤ بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه تصمیم گیری شود.»

منبع: ایسنا