لیست اخبار و رویدادها

بخش ویدیوهای بلندمدت اینستاگرام با نام IGTV آغاز به کار می‌کند

بخش ویدیوهای بلندمدت اینستاگرام با نام IGTV آغاز به کار می‌کند

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

براساس گزارش‌های متعدد، اینستاگرام در پایان امروز، قابلیت خبرساز ویدیویی خود را با نام IGTV در اختیار کاربران قرار دهد. این قابلیت شامل یک هاب برای بارگذاری محتوای ویدیویی طولانی است که گفته می‌شود برای رقابت با رسانه‌ای مانند یوتیوب طراحی و اجرا شده است. سایت خبری TechCrunch گزارش داده که این هاب با نام IGTV آغاز به کار خواهد کرد.

هرچند پیش از این احتمالاتی مبنی بر راه‌اندازی این قابلیت در اپلیکیشنی جداگانه وجود داشت، اما بر اساس همین گزارش، IGTV بر روی اپلیکیشن فعلی اینستاگرام و در زبانه‌ی Explore در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. ویدیوها به صورت عمودی و تمام صفحه نمایش داده می‌شوند و کاربران می‌توانند ویدیوهایشان را از پایین‌ترین کیفیت تا ۴K بارگذاری کنند. در حال حاضر کاربران اینستاگرام با محدودیت در زمان ویدیوهای ارسالی مواجهند. اما با آغاز به کار IGTV می‌توانند ویدیوهایی تا ۶۰ دقیقه را پست کنند.

پخش شایعات مربوط به قابلیت جدید ویدیویی اینستاگرام از اوایل ماه جون سال جاری میلادی آغاز شد. پخش اخبار و شایعات به صورت متناوب توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده بود. اما جدیدترین گزارش‌ها و تایید آن‌ها از سوی خود اینستاگرام، خیال کاربران علاقمند به ویدیوهای بلندمدت را راحت کرد. بر اساس گزارش منتشر شده در سایت خبری TechCrunch اینستاگرام قصد دارد توجه چهره‌های مشهور حوزه‌های مختلف را به IGTV جلب کند. تولید و انتشار محتوای ویدیویی بلند مدت توسط افراد علاقمند و البته سلبریتی‌های دنیای هنر و ورزش، یکی از اهداف اصلی اینستاگرام برای راه‌اندازی این توانایی جدید است. به نظر می‌رسد مدیران اینستاگرام قصد دارند جایگاهی جدید و متفاوت را در کنار رسانه‌های معتبری مانند یوتیوب برای شبکه‌ی اجتماعی خود بسازند. با توجه به رسیدن اینستاگرام به رکورد ۱ میلیارد کاربر، حالا این شبکه‌ی اجتماعی تبدیل به یک رسانه‌ی جدی و مدرن شود. جایگزینی اینستاگرام با رسانه‌های قدیمی‌تری مثل شبکه‌های تلویزیونی و سایت‌های خبری امری دور از انتظار نخواهد بود.

اگر این قابلیت جدید بتواند تولید کنندگان معروف محتوای ویدیویی که در حال حاضر در یوتیوب فعالیت دارند را به سوی خود جلب کند، بدون شک باید شاهد رشد انفجاری آن باشیم. در اختیار داشتن نزدیک به ۱ میلیارد کاربر فعال در کنار تولیدکنندگان شناخته‌ی شده‌ی محتوای دسته اول‌، می‌تواند یک برد عالی برای شرکت فیس‌بوک محسوب شود. فیس‌بوک در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۲ میلادی اینستاگرام را به ارزش یک میلیارد دلار به صورت نقد و سهام خریداری کرد. از سوی دیگر تبدیل اینستاگرام از یک شبکه‌ی اجتماعی مبتنی بر انتشار عکس و ویدیو به یک رسانه‌ی قابل توجه، می‌تواند درآمد هنگفتی را به سوی این شرکت و البته کاربران و تولیدکنندگان محتوا جاری کند.

منبع: The Verge

برچسب‌ها: ,