لیست اخبار و رویدادها

تولید ۴ خودرو سواری در کشور متوقف شد

تولید ۴ خودرو سواری در کشور متوقف شد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

تولید ۴ خودروی سواری از اردیبهشت ماه امسال متوقف شده است. این خودروها شامل پارس تندر، MVM 550، بسترن B50 و جک J5 می‌شود.

به گزارش ایسنا، از اردیبهشت امسال تولید پارس تندر از ۹۵۱ دستگاه در اردیبهشت ۹۶ به تعداد صفر دستگاه در اردیبهشت امسال رسیده است. تیراژ ۷۰۹ دستگاه ام‌وی‌ام ۵۵۰ سال گذشته به صفر دستگاه کاهش پیدا کرده. تولید دو خودرو چینی آسا B50 و جک J5 به ترتیب از ۹۹ و ۵۲۹ دستگاه اردیبهشت پارسال به صفر دستگاه رسیده که به عملا به معنی توقف تولید فعلی این خودروهاست.

درحالی تولید این ۴ خودرو متوقف شده که تیراژ دیگر اتومبیل‌های تولیدداخل افزایش پیدا کرده است. بر اساس این گزارش، تولید انواع خودروهای سواری نسبت به اردیبهشت ۱۳۹۶ با رشد ۴۰.۱۸ درصدی همراه بوده‌اند. به‌طوری که تولید انواع خودروهای سواری ایران‌خودرو از ۵۳ هزار و ۸۱ دستگاه در اردیبهشت ماه پارسال به ۶۴ هزار و ۳۳۷ دستگاه رسیده است.

هم‌چنین تیراژ تولید محصولات گروه خودروسازی سایپا از ۳۳ هزار و ۸۱۴ دستگاه به ۶۰ هزار و ۹۴۵ دستگاه افزایش پیدا کرده. خودروسازی مدیران، تیراژ محصولات خود را ظرف یک سال از ۵۳۷۴ به ۶۹۰۸ دستگاه رسانده و محصولات کارمانیا با ۴۱ دستگاه افزایش از ۲۸۲ دستگاه به ۳۲۳ دستگاه رسیده است. در میان شرکت‌های خودروسازی داخلی، دو شرکت کرمان‌موتور و خودروسازان بم با کاهش تولید همراه بوده‌اند؛ به طوری که کرمان‌موتور تولید محصولات خود را از ۵۰۲۲ به ۴۰۴۰ دستگاه و خودروسازان بم از ۱۱۹ به ۱۰۴ دستگاه کاهش داده‌اند.

منبع: ایسنا