لیست اخبار و رویدادها

به کمک ویژگی جدید اینستاگرام هیچ پستی را از دست نمی‌دهید

به کمک ویژگی جدید اینستاگرام هیچ پستی را از دست نمی‌دهید

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

چند سالی است که اولویت‌بندی پست‌ها در فید اینستاگرام بر اساس زمان انتشار نیست و نظم خاصی ندارد. در واقع پست‌ها بر اساس عادت‌های قبلی شما به نمایش در می‌آیند. همین مورد باعث می‌شود کاربران مدت زمان زیادی را در تایملاین خود سپری کنند تا مطمئن شوند پست جدیدی را از دست نداده‌اند. اکنون برای رفع این سردرگمی ویژگی جدیدی به اینستاگرام افزوده شده تا هرگاه تمام پست‌های ۴۸ ساعت گذشته را دیدید به شما اطلاع دهد.

هنگامی که شما تمام پست‌های دو روز اخیر را دیدید علامت سبز رنگی را همراه با پیغام «You’re All Caught Up» در تایملاین خود مشاهده خواهید کرد. «کوین سیستروم» (Kevin Systrom) مدیر عامل شرکت اینستاگرام معتقد است زمانی که کاربران در اینستاگرام سپری می‌کنند باید مثبت و آگاهانه باشد. سیستروم از توسعه ابزارهای دیگری در راستای این هدف خبر داده است.

به کمک ویژگی جدید اینستاگرام هیچ پستی را از دست نمی‌دهید

در سال ۲۰۱۸ شرکت‌ها بیش از هر زمان دیگری به سمت ذهن‌آگاهی (Mindfulness) و پرورش آگاهی و هوشیاری حرکت کرده‌اند. بزرگترین شرکت‌های فناوری امروز تلاش می‌کنند تا به کاربران خود در ایجاد تعادل بهتر بین ابزارها، برنامه‌ها و سایر جنبه‌های زندگی کمک کنند. کوین سیستورم می‌گوید: تاثیرات منفی افزایش مدت زمان حضور آنلاین مردم برای ما اهمیت دارد و تلاش می‌کنیم راه‌حلی برای این مورد پیدا کنیم.

ویژگی جدید اینستاگرام از روز گذشته برای تمام کاربران iOS و اندروید فعال شده است. این ویژگی شاید کمی از سردرگمی کاربران اینستاگرام را در یافتن پست‌های جدید کاهش دهد. اما این ویژگی به تنهایی برای کاهش میزان اسکرول کردن تایم‌لاین اینستاگرام کافی نیست. ویژگی مکمل دیگری برای برخی از کاربران به صورت آزمایشی اضافه شده که اجازه می‌دهد در هر زمانی بتوانید با خیال راحت از برنامه خارج شوید؛ چرا که هنگام مراجعه مجدد به برنامه، پست‌ها از همان‌جایی برای شما به نمایش در می‌آیند که برنامه را ترک کرده بودید.

این امیدواری وجود دارد که با اضافه شدن این ویژگی‌ها زمان حضور کاربران در اینستاگرام بهینه شود و همان استفاده قبل را در مدت زمان کوتاه‌تری داشته باشند.

منبع: The Verge

برچسب‌ها: