لیست اخبار و رویدادها

شیائومی قصد دارد در سال ۲۰۱۹ وارد بازار آمریکا شود

شیائومی قصد دارد در سال ۲۰۱۹ وارد بازار آمریکا شود

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

کمپانی چینی شیائومی، که به ساخت گوشی‌های باکیفیت ولی ارزان‌قیمت شهرت دارد، قصد دارد در سال ۲۰۱۹ گوشی‌های خود را در بازار آمریکا عرضه کند. علی‌رغم مشکلاتی که برندهای چینی با نهادهای قانونی آمریکا دارند، این شرکت اعتقاد دارد که تحقق چنین هدفی اصلا دور از انتظار نیست. معاون ارشد این شرکت در مصاحبه با خبرگزاری رویترز گفته که مقامات شیائومی در حال مذاکره با اپراتورهای مخابراتی آمریکا هستند.

شیائومی می‌خواهد کاری که تا حالا هواوی در انجام آن موفق نبوده، عملی کند. هواوی همزمان با نمایشگاه CES 2018 قرار بود خبر ورود گوشی‌های خود به بازار آمریکا را اعلام کند، اما در ساعت‌های آخر، شرکت‌های مخابراتی از این توافق پا پس کشیدند. از آن زمان، هواوی برای اینکه بتواند به رشد خود ادامه دهد، تمرکز خود را معطوف به بازار اروپا و دیگر کشورها کرده است.

اما در این میان چرا شیائومی اعتقاد دارد که علی‌رغم مشکلات مختلف می‌توانند چنین کاری را انجام دهد؟ این مقام ارشد شیائومی اعتقاد دارد که این شرکت تنها گجت‌های مصرفی را برای مشتریان ارائه می­کند و برخلاف شرکت‌هایی مانند ZTE و هواوی، سخت‌افزارهای مربوط به شبکه‌های مخابراتی را نمی‌فروشد. در ضمن در این مصاحبه، به ارتباط نزدیک شیائومی با کوالکام و گوگل هم اشاره شده است.

شیائومی می‌خواهد کاری که تا حالا هواوی در انجام آن موفق نبوده، عملی کند. هواوی همزمان با نمایشگاه CES 2018 قرار بود خبر ورود گوشی‌های خود به بازار آمریکا را اعلام کند، اما در ساعت‌های آخر، شرکت‌های مخابراتی از این توافق پا پس کشیدند. از آن زمان، هواوی برای اینکه بتواند به رشد خود ادامه دهد، تمرکز خود را معطوف به بازار اروپا و دیگر کشورها کرده است.  اما در این میان چرا شیائومی اعتقاد دارد که علی‌رغم مشکلات مختلف می‌توانند چنین کاری را انجام دهد؟ این مقام ارشد شیائومی اعتقاد دارد که این شرکت تنها گجت‌های مصرفی را برای مشتریان ارائه می­کند و برخلاف شرکت‌هایی مانند ZTE و هواوی، سخت‌افزارهای مربوط به شبکه‌های مخابراتی را نمی‌فروشد. در ضمن در این مصاحبه، به ارتباط نزدیک شیائومی با کوالکام و گوگل هم اشاره شده است.  شیائومی  هواوی هم البته ارتباط نزدیکی با گوگل دارد اما در ماه‌های اخیر، ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل، از جانب نهادهای قانون‌گذار آمریکا تحت فشار قرار گرفته تا این ارتباط را قطع کند. در ضمن هواوی نمی‌تواند ادعای ارتباط نزدیک با شرکت کوالکام داشته باشد، زیرا گوشی‌های این شرکت از تراشه‌های هواوی بهره می‌برند.  البته اوضاع به این سادگی‌ها هم که مقامات شیائومی می‌گویند، نیست. زیرا مدت‌ها پیش مدیرعامل این شرکت گفته بود که آن‌ها قصد دارند حداکثر تا اواخر ۲۰۱۸ یا اوایل ۲۰۱۹ وارد بازار آمریکا شوند. اما به نظر می‌رسد مذاکرات مربوط به این موضوع بیشتر از حد معمول طول کشیده است.  در بیرون از چین، شیائومی پیشرفت‌های زیادی در بازار اروپا داشته و بعد از عرضه‌ی گوشی‌های این شرکت در اسپانیا، شیائومی وارد بازار فرانسه و ایتالیا هم شده است. همچنین قراردادهای همکاری برای ورود این شرکت به بازار بریتانیا و دیگر کشورهای اروپایی امضا شده است.  منبع: Digital Trends

هواوی هم البته ارتباط نزدیکی با گوگل دارد اما در ماه‌های اخیر، ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل، از جانب نهادهای قانون‌گذار آمریکا تحت فشار قرار گرفته تا این ارتباط را قطع کند. در ضمن هواوی نمی‌تواند ادعای ارتباط نزدیک با شرکت کوالکام داشته باشد، زیرا گوشی‌های این شرکت از تراشه‌های هواوی بهره می‌برند.

البته اوضاع به این سادگی‌ها هم که مقامات شیائومی می‌گویند، نیست. زیرا مدت‌ها پیش مدیرعامل این شرکت گفته بود که آن‌ها قصد دارند حداکثر تا اواخر ۲۰۱۸ یا اوایل ۲۰۱۹ وارد بازار آمریکا شوند. اما به نظر می‌رسد مذاکرات مربوط به این موضوع بیشتر از حد معمول طول کشیده است.

در بیرون از چین، شیائومی پیشرفت‌های زیادی در بازار اروپا داشته و بعد از عرضه‌ی گوشی‌های این شرکت در اسپانیا، شیائومی وارد بازار فرانسه و ایتالیا هم شده است. همچنین قراردادهای همکاری برای ورود این شرکت به بازار بریتانیا و دیگر کشورهای اروپایی امضا شده است.

منبع: Digital Trends

برچسب‌ها: