لیست اخبار و رویدادها

کاهش قابل توجه تولید خودرو در خرداد ماه امسال

کاهش قابل توجه تولید خودرو داخلی در خرداد ماه امسال

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

تولید خودرو در خردادماه امسال با سیر نزولی قابل توجهی همراه بوده است. به گزارش ایسنا، برخلاف رشد تیراژ تولید ماهانه خودرو ظرف چند ماه اخیر، خردادماه امسال تولید انواع خودرو ۱۹.۶ درصد کاهش پیدا کرده است. خردادماه پارسال ۱۳۴ هزار و ۸۰۲ دستگاه خودرو تولید شد. این درحالیست که تیراژ خودرو در خرداد ماه امسال به ۱۰۸ هزار و ۳۳۴ دستگاه نزول یافته است. هم‌چنین تولید انواع سواری از ۱۲۷ هزار و ۸۵۹ دستگاه در خرداد ۹۶ به ۱۰۱ هزار و ۷۹۱ دستگاه کاهش پیدا کرده که نشان از افت ۲۰.۴ درصدی تولید اتومبیل سواری در کشور است.

تولید خودروهای ون با افت ۱۹.۳ درصدی همراه بوده و از ۱۱۴ دستگاه به ۹۲ دستگاه رسیده است. هم‌چنین تیراژ تولید وانت با کاهش ۱۵.۶ درصدی از ۵۲۹۲ دستگاه خرداد سال گذشته به ۴۴۶۷ دستگاه گزارش شده است. این درحالیست که تولید انواع کامیون و کشنده‌ها صعودی بوده و و با رشد ۲۹.۵ درصدی از ۱۳۱۳ دستگاه در خرداد ماه سال گذشته به ۱۷۰۰ دستگاه افزایش یافت. هم‌چنین تولید انواع مینی‌بوس و میدل‌بوس‌ها با افزایش ۱۵۰.۶ درصدی از ۸۳ دستگاه در خرداد ماه سال گذشته به ۲۰۸ دستگاه رسید.

اگرچه تولید خودرو در خردادماه امسال سیر نزولی داشته اما براساس گزارش منتشر شده، تولید انواع خودرو در سه ماهه نخست امسال رشد ۹.۴ درصدی را تجربه کرده و از ۳۰۷ هزار و ۶۶۶ دستگاه در بازه زمانی مشابه پارسال به ۳۳۶ هزار دستگاه رسیده است. به نظر می‌رسد به هم ریختگی بازار خودرو یکی از دلایلی باشد که در تولید انواع خودرو در ماه گذشته تاثیر قابل توجهی را گذاشته باشد. شرکت‌های خودروسازی با توجه به رکود و کم شدن قدرت خرید مردم برای خرید انواع خودرو سواری، وانت و ون در نتیجه گرانی‌های پی در پی، تیراژ تولید خود را کاهش داده‌اند.

برچسب‌ها: ,