لیست اخبار و رویدادها

راننده خودروی تسلا مدل ۳ از تصادف شدید جان سالم به در برد

راننده خودروی تسلا مدل ۳ از تصادف شدید جان سالم به در برد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

تصادف شدید خودروی مدل ۳ تسلا، این خودرو را از نظر امنیتی سربلند کرد. هفته گذشته یک خودروی تسلای مدل ۳ دچار حادثه شدیدی شد؛ به شکلی که تمام بدنه بیرونی خودرو آسب شدیدی دید. اما با وجود واژگون شدن خودرو و وارد شدن آسیب شدید به بدنه آن، هیچ آسیبی به کابین خودرو وارد نشد و راننده زن خودرو بدون آسیب دیدگی جدی از درون خودرو خارج شد.

امنیت خودروهای تسلا همواره مورد بحث و تردید بوده است و آزمایش‌های زیادی در خصوص امنیت در تصادفات شدید از سوی کمپانی تسلا منتشر نشده است. این حادثه واقعی می‌تواند آزمون خوبی بر امنیت خودروی تسلا باشد بدون این که این شرکت آزمایشی برای این مورد انجام داده باشد.

    "در این حادثه خودروی تسلا واژگون شد و پس از چندین بار غلت خوردن در نهایت روی سقف خود متوقف شد."

به گفته همسر راننده این خودرو، هنگام تصادف سرعت خودرو در حدود ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت بوده و راننده در لاین سمت چپ در حال رانندگی بوده که با خودرویی در لاین کناری برخورد می‌کند و در اثر این برخورد به شدت با دیواره‌ی بتونی کنار جاده اصابت می‌کند به طوری که چرخ جلوی خودرو می‌شکند. سپس خودرو روی جاده کشیده شده و تعادل خود را از دست می‌دهد و واژگون می‌شود. پس از چندین بار غلت زدن، در نهایت خودرو روی سقف خود متوقف می‌شود. راننده خودرو در این حادثه آسیب جدی ندید و تنها در اثر باز شدن کیسه‌ی هوای خودرو کمی دچار ضرب دیدگی و کبودی شد.

این اولین بار است که یک خودروی مدل ۳ تسلا واژگون می‌شود و با توجه به شدت تصادف به نظر می‌رسد که باتری این خودرو امنیت بسیار بالایی دارد. اوایل امسال حادثه دیگری برای مدل X تسلا رخ داده بود که در آن حادثه اشتعال باتری باعث مرگ راننده خودرو شده بود. حادثه اخیر نشان می‌دهد که تسلا امنیت خودروهای خود را به سطح بالاتری ارتقا داده است.

با این حال این حادثه نمی‌تواند اثباتی بر استحکام خودروی تسلا باشد و مهم است که استانداردهای شرکت‌هایی مانند موسسه بیمه ایمنی بزرگراه (IIHS) برای این خودروها اخذ شود و تست‌های ایمنی برای حالت خود ران و امنیت باتری‌ها روی آن‌ها انجام شود.

منبع: engadget