لیست اخبار و رویدادها

شارژر بی‌سیم جدید سامسونگ همزمان دو گوشی یا گجت را شارژ می‌کند

شارژر بی‌سیم جدید سامسونگ همزمان دو گوشی یا گجت را شارژ می‌کند

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

طبق جدیدترین گزارش‌ها، سامسونگ قصد دارد همزمان با عرضه گلکسی نوت ۹ و گلکسی واچ، یک شارژر بی‌سیم هم عرضه کند که می‌تواند به‌طور همزمان دو گجت را شارژ کند. روز گذشته تصویری از بسته‌بندی این شارژر لو رفت و به همین خاطر می‌توانیم به بخشی از ویژگی‌های آن اشاره کنیم.

طبق این بسته‌بندی، این شارژر می‌تواند همزمان دو گوشی مبتنی بر استاندارد شارژ بی‌سیم Qi را شارژ کند و از پس شارژ همزمان گوشی و گلکسی واچ هم برمی‌آید. گلکسی نوت ۹ که از باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی بهره می‌برد از شارژ بی‌سیم هم پشتیبانی می‌کند و با توجه به افزایش سرعت فرایند شارژ بی‌سیم در گوشی‌های جدید گلکسی، انتظار می‌رود در مورد این گوشی هم شاهد چنین افزایش سرعتی باشیم.

در مورد گلکسی واچ هم باید بگوییم که در ابتدا خبرهای پراکنده‌ای در مورد بهره‌گیری این گوشی از سیستم‌عامل Wear OS منتشر شد که در نهایت معلوم شد این خبرها صحت ندارند و این ساعت هوشمند از سیستم‌عامل اختصاصی سامسونگ، تایزن، بهره می‌برد.

اپل هم در سال گذشته شارژر بی‌سیم AirPower را معرفی کرد که همچنان روانه‌ی بازار نشده است. هرچند تعداد شارژرهای بی‌سیمی که از پس شارژ همزمان دو گجت برمی‌آیند افزایش یافته است، اما اپل سال گذشته در مورد شارژر بی‌سیم خود گفت که این محصول از پس شارژ همزمان سه گجت برمی‌آید. طبق گزارش بلومبرگ، اپل برای تولید انبوه این محصول و مشکلاتی مانند گرمای بیش از حد آن، با چالش‌های زیادی روبرو شده و به همین خاطر هنوز این محصول عرضه نشده است.

منبع: The Verge