لیست اخبار و رویدادها

وزیر جوان از احتمال رفع فیلتر توییتر و فیلتر نشدن اینستاگرام خبر داد

وزیر جوان از احتمال رفع فیلتر توییتر و فیلتر نشدن اینستاگرام خبر داد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

به گزارش ایسنا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران اعلام کرده که خبری از فیلترینگ اینستاگرام نیست. محمدجواد آذری جهرمی در گفت و گو با ایسنا با بیان این که فعلا خبری از فیلتر کردن اینستاگرام نخواهد بود، گفت: من مسئول فیلترینگ نیستم و باید از مسئول فیلترینگ قول گرفت که اینستاگرام فیلتر نشود اما در حال حاضر خبری از فیلتر شدن این شبکه اجتماعی نیست.

اخیرا پس از فیلتر تلگرام شایعاتی مبنی بر فیلتر شدن اینستاگرام در آینده نزدیک قوت گرفته بود که با این اظهار نظر وزیر ارتباطات حداقل در آینده نزدیک شاهد فیلتر شدن این شبکه اجتماعی پرطرفدار نخواهیم بود.

برای رفع فیلتر توییتر نامه‌ای آماده شده که امضای شش وزیر در زیر این نامه وجود دارد.

آذری جهرمی که نشان داده با فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها مخالف است در ادامه گفت‌و‌گوی خود با ایسنا از به احتمال رفع فیلتر توییتر اشاره کرد و افزود: پیگیری‌های لازم را برای رفع فیلتر توییتر انجام داده‌ایم و در این خصوص نامه‌ای آماده شده که امضای شش وزیر در زیر این نامه وجود دارد. او با بیان این نکته که در این مرحله دادستانی کل کشور باید در این باره اظهار نظر کند گفت: امیدوارم این مساله در دستور کار قرار بگیرد و شاهد رفع فیلتر توییتر باشیم.

محمدجواد آذری جهرمی که خود اکانت توییتر فعالی دارد پیش‌تر و در جریان فیلترینگ پیام‌رسان تلگرام مخالفت‌های خود را نسبت به این فیلترینگ در توییتر خود اعلام کرده بود در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در خصوص احتمال رفع فیلتر تلگرام گفت: وزارت اطلاعات تلگرام را فیلتر نکرده است و در این خصوص دستگاه قضایی کشور باید تصمیم‌گیری کند.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها: ,