لیست اخبار و رویدادها

سهم بازار فروش گوشی های آیفون در آمریکا رو به افزایش است

سهم بازار فروش گوشی های آیفون در آمریکا رو به افزایش است

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

شرکت Kantar Worldpanel جدیدترین گزارش مربوط به سهم بازار گوشی‌ها در کشورهای مختلف را منتشر کرده است. طبق این گزارش، در آمریکا سهم بازار آیفون‌ها رو به افزایش است و در سه‌ماهه دوم ۲۰۱۸ تقریبا ۳۸.۷ درصد از این بازار را به خود اختصاص داده‌اند که نشان‌دهنده‌ی رشد ۵.۹ درصدی آن‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

بخش مهمی از این رشد به لطف فروش بالای آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس محقق شده است. در این مدت ۲۰ درصد از فروش گوشی‌ها در آمریکا مربوط به این دو مدل آیفون بوده است. آیفون X هم با وجود قیمت بالایی که دارد، در رتبه‌ی چهارم قرار گرفته. روی هم رفته در این مدت، در بین ۱۰ گوشی پرفروش، نام ۸ مدل آیفون دیده می‌شود. سامسونگ و ال‌جی دیگر شرکت‌هایی هستند که یکی از گوشی‌های آن‌ها در این فهرست قرار دارد اما این شرکت‌ها در مقایسه با سال گذشته نتوانسته‌اند عملکرد قابل توجهی داشته باشند.

از دیگر بخش‌های قابل توجه این گزارش باید به بازار ژاپن و آرژانتین اشاره کنیم. در ژاپن گوشی‌های آیفون با داشتن سهم ۴۲.۹ درصدی، حرف اول را می‌زنند اما در آرژانتین سهم بازار گوشی‌های اندرویدی ۹۶.۱ درصد است. در بیشتر کشورهای اروپایی، سهم بازار گوشی‌های اندرویدی بین ۷۵ تا ۹۰ درصد است. البته گوشی‌های آیفون در کشور بریتانیا با داشتن سهم بازار ۳۵ درصدی وضعیت بهتری دارند.

در چین، اپل همچنان در مقام پنجم قرار دارد البته باید بگوییم که سهم بازار محصولات این شرکت در مقایسه با سال گذشته ۲ درصد کاهش یافته است. با این حال، در این مدت پرفروش‌ترین گوشی هوشمند در چین آیفون X بوده که توانسته ۵.۳ از بازار را از آن خود کند. عدم حضور یک گوشی اندرویدی در مقام اول این فهرست، به تنوع بسیار زیاد گوشی‌های اندرویدی در چین برمی‌گردد.

در هر صورت، طبق این گزارش باید بگوییم که اپل حداقل در آمریکا وضعیت بسیار خوبی دارد. نه‌تنها گوشی‌های قدیمی این شرکت فروش خوبی دارند، بلکه هنوز جدیدترین آیفون‌ها هم به بازار عرضه نشده‌اند. در همین زمینه باید به فروش ضعیف‌تر از حد انتظار گلکسی اس ۹ هم اشاره کنیم که باعث شده اپل حداقل تا آینده‌ی نزدیک بتواند جای پای خود را در بازار آمریکا محکم‌تر کند.

منبع: Phone Arena

برچسب‌ها: , ,