لیست اخبار و رویدادها

هواوی می‌خواهد در زمینه عرضه گوشی تاشو از سامسونگ پیشی بگیرد

هواوی می‌خواهد در زمینه عرضه گوشی تاشو از سامسونگ پیشی بگیرد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

طی سال‌های گذشته خبرهای زیادی در مورد گوشی تاشو سامسونگ منتشر شده است و با توجه به افزایش تعداد این خبرها، تا مدتی دیگر می‌توانیم انتظار ارائه این گوشی را داشته باشیم. طبق جدیدترین شایعات، به نظر می‌رسد نام گوشی گلکسی X نخواهد بود و نام گلکسی F را بر پیشانی خود خواهد داشت. در مورد تاریخ عرضه آن هم باید بگوییم که بر اساس منابع مختلف این گوشی در سال ۲۰۱۹ عرضه می‌شود.

در همین حال، به نظر می‌رسد شرکت هواوی که یکی از بزرگ‌ترین رقبای سامسونگ محسوب می‌شود، تصمیم دارد در این زمینه از سامسونگ جلو بیفتد. طبق جدیدترین شایعات، هواوی مشغول توسعه یک گوشی تاشو است که از یک صفحه‌نمایش انعطاف‌پذیر بهره می‌برد و احتمالا این شرکت تصمیم دارد این گجت را زودتر از گوشی تاشو سامسونگ عرضه کند. این شرکت چینی با همکاری با گروه تکنولوژی BOE که یکی از بزرگ‌ترین سازندگان نمایشگرها در جهان محسوب می‌شود، قصد دارد در اوایل سال ۲۰۱۹ این گوشی نوآورانه را معرفی کند.

طبق گفته‌های این منبع آگاه، هواوی در ابتدا فقط ۲۰ تا ۳۰ هزار دستگاه از این گوشی یا حتی شاید تعداد کمتری از آن را می‌سازد. هواوی با این کار می‌خواهد توانایی‌های فنی خود را نشان بدهد و از طریق معرفی این گجت قصد دارد توجه رسانه‌های جهان را جلب کند. گوشی‌های هواوی اخیرا به‌دلیل طراحی‌های تکراری و عدم بهره‌گیری از نوآوری‌ها، مورد انتقاد گرفته‌اند. این شرکت با این کار می‌تواند خود را به‌عنوان یک شرکت خلاق در عرصه‌ی گوشی‌های هوشمند، دوباره بر سر زبان‌ها بیندازد.

به‌نظر می‌رسد بین این دو غول تکنولوژی، به‌زودی نبردی همه‌جانبه بر سر گوشی‌های تاشو در می‌گیرد که در نهایت یکی از آن‌ها برنده‌ی نهایی خواهد بود.  در مورد چنین رقابت‌هایی باید بگوییم که خریداران برنده‌ی نهایی هستند، زیرا این رقابت‌ها منجر به کاهش قیمت‌ها و عملی شدن نوآوری‌های بیشتری می‌شود.

منبع: Phone Arena