لیست اخبار و رویدادها

آیپد پرو جک هدفون نخواهد داشت، شایعه آیفون ۶.۱ اینچی قوت گرفت

آیپد پرو جک هدفون نخواهد داشت، شایعه آیفون ۶.۱ اینچی قوت گرفت

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

براساس یک گزارش جدید که در یک وبسایت ژاپنی منتشر شده است، احتمالا شرکت اپل قصد دارد آیپد پرو خود را دچار برخی تغییرات کند. این تغییرات شامل کوچک شدن اندازه و حذف جک هدفون می‌شود، اتفاقی که اخیرا برای آیفون‌های این شرکت هم افتاده است.

طبق این گزارش آیپد پروی ۱۰.۵ اینچی سال آینده ۲۴۷.۵ میلی‌متر ارتفاع، ۱۷۸.۷ میلی‌متر عرض و ۶ میلی‌متر ضخامت خواهد داشت. این در حالی است که امسال این مدل ۲۵۰.۶ میلی‌متر ارتفاع، ۱۷۴.۱ میلی‌متر عرض و ۶.۱ میلی‌متر ضحامت دارد. همچنین مدل ۱۲.۹ اینچی نیز تغییراتی به خود خواهد دید؛‌ این مدل سال آینده با ارتفاع ۲۸۰ میلی‌متر، عرض ۲۱۵ میلی‌متر و ضخامت ۶.۴ میلی‌متر به بازار عرضه خواهد شد در حالی که امسال ارتفاع این محصول ۳۰۵.۷ میلی‌متر، عرض آن ۲۲۰.۶ میلی‌متر و ضخامت آن ۶.۹ میلی‌متر است.

یکی دیگر از نکات مهمی که این منبع ژاپنی تایید کرده استفاده از تکنولوژی فیس‌آیدی در آیپد است؛ موضوعی که پیش از این از اواخر سال ۲۰۱۷ در شایعات زیاد به گوشمان خورده بود و در نسخه بتای iOS 12 هم شواهدی از وجود آن پیدا شده بود. در واقع همین چند وقت پیش یک توسعه‌دهنده که در حال بررسی نسخه بتای iOS 12‌ بود به کدهایی برخورد که نشان می‌دادند اپل قصد دارد در آیپد از این تکنولوژی بهره بگیرد. حال با تاکید منبع ژاپنی جدید به نظر می‌رسد این شایعه از هر زمان دیگری به واقعیت نزدیک‌تر شده است. گفته می‌شود که این ویژگی در حالت لنداسکیپ کار نمی‌کند و احتمالا اپل باید با تغییراتی آیپد را به شکلی بازطراحی کند که کاربران اساسا به شکل عمودی از آن استفاده کنند.

نهایتا باید به این موضوع هم اشاره کنیم که این گزارش شایعه وجود آیفون ۶.۱ اینچی را هم تایید کرده. ظاهرا اپل قصد دارد یک آیفون جدید با ابعاد ۶.۱ اینچ معرفی کند که صفحه‌نمایش LCD و چهارحاشیه‌ی باریک دارد. این مدل نسبت به آِیفون X با قیمت ارزان‌تری معرفی خواهد شد.

منبع: The Verge