لیست اخبار و رویدادها

گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۹ بسیار گران‌قیمت خواهد بود

گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۹ بسیار گران‌قیمت خواهد بود

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

آخر هفته آینده قرار است سامسونگ از گوشی گلکسی نوت ۹ رونمایی کند. اما خبرها حاکی از این است که این گوشی بسیار گران قیمت خواهد بود. «رولاند کوانت» از وبسایت معتبر WinFuture تایید کرده که سامسونگ قیمت گلکسی نوت ۹ را به سطح بالاتری ارتقا خواهد داد.

به نظر کوانت سامسونگ گلکسی نوت ۹ را در اروپا با قیمت پایه ۱۲۳۰ عرضه خواهد کرد. این قیمت برای مدل ۱۲۸ گیگابایتی خواهد بود و مدل ۶۴ گیگابایتی برای این گوشی عرضه نخواهد شد. مدل پرچمدار این گوشی با حافظه ۵۱۲ گیگابایتی ۲۳۰ دلار گران‌تر است و با قیمت ۱۴۶۰ دلار عرضه می‌شود. این قیمت‌ها را با قیمت گلکسی نوت ۹ که سال گذشته با قیمت پایه کمتر از ۹۰۰ دلار عرضه شد مقایسه کنید.

    "ارزانتریم گلکسی نوت ۹ بیش از ۳۰۰ دلار گران‌تر از قیمت پایه گلکسی نوت ۸ خواهد بود."

هرچند در حال حاضر قیمت گلکسی نوت ۸ در اروپا بیشتر از این رقم است اما این به خاطر اضافه شدن هزینه مالیات به قیمت آن‌هاست. اگر واقعا سامسونگ نوت ۹ را با این قیمت عرضه کند اصلا بعید نیست که با شکست بزرگی مواجه شود. این افزایش قیمت در حالی انجام می‌شود که رقیب اصلی سامسونگ یعنی اپل قصد دارد امسال قیمت آیفون‌های خود را کاهش دهد.

البته گلکسی نوت ۹ به شکل عظیمی ارتقا یافته است که تا حدودی افزایش آن را توجیه می‌کند. از میان ویژگی‌های تایید شده در باره این گوشی می‌توان به ظرفیت باتری آن اشاره کرد. ظاهرا ظرفیت باتری این گوشی ۴۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت خواهد بود. این باتری می‌تواند دو روز تمام انرژی مور نیاز گوشی را تامین کند. همچنین می‌توان به صورت بدون قطع تا ۲۵ ساعت با آن فیلم‌برداری کرد. با توجه به پردازنده قدرتمند اسنپدراگون ۸۴۵ که در این گوشی به کار رفته، سامسونگ ادعا می‌کند که گلکسی نوت ۹ بهترین انتخاب برای کار، بازی و هر استفاده دیگری که از یک گوشی هوشمند دارید، خواهد بود.

با این حال باز هم به نظر می‌رسد این محدوده قیمت برای بسیاری از طرفداران سامسونگ کمی ناعادلانه باشد.

منبع: forbes